Najava: Svetkovina Velika Gospa - Krasno i Oštarije i Dan hrvatskih mučenika - Udbina

Krasno - Na svetkovinu Uznesenja BDM, Velike Gospe, 15. kolovoza, u svetištu Majke Božje Krasnarske svečanu misu u 11 sati predvodit će gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić. Misu u 16 sati predvodit će ovogodišnji mladomisnik i kosinjski župnik vlč. Pero Jurčević.
Svetkovini će od 11. do 13. kolovoza prethoditi mise trodnevnice koje će predvoditi riječki nadbiskup Ivan Devčić. Nadbiskup Devčić slavit će mise 11. i 12. kolovoza u 18 sati te 13. kolovoza u 11 sati.

Uoči svetkovine, 14. kolovoza, u svetištu će biti molitveno bdjenje koje će započeti u 18 sati pokorničkim bogoslužjem, križnim putem, misom i euharistijskim klanjanjem. Na samu svetkovinu Velike Gospe hodočasnici će imati mogućnost pristupiti sv. ispovijedi od 7.30 sati.

Oštarije - svetište Gospe od Čudesa biskup mons. mr. Zdenko Križić predvoditi će misu bdijenja uoči blagdana Velike Gospe. Misno slavlje počinje procesijom u 20 sati u utorak 14. kolovoza od stare škole preko starog Marmontovog mosta do ostataka nekadašnje velebne katedrale i današnjeg svetišta i crkve.

Središnju misu na svetkovinu Uznesenja BDM predvodi od 11 sati umirovljeni profesor na riječkoj Teologiji dr. Milan Šimunović. Profesor Šimunović predvoditi će i trodnevnu duhovnu pripravu u petak 11., subotu 12. i nedjelju 13 kolovoza u 18.30 sati. Na blagdan Velike Gospe u 7 sati je jutarnja, u 9 sati hodočasnička a u 18.30 sati večernja misa u čast Sv. Obitelji za mlade i obitelji.

Udbina - Dan hrvatskih mučenika proslavit će se u subotu 9. rujna na Udbini. Svečano euharistijsko slavlje u 11 sati predvodit će šibenski biskup Tomislav Rogić. Misnom slavlju prethodit će okupljanje na Krbavskom polju i križni put koji će započeti u 9 sati kod crkve Sv. Marka - Grob.
Proslavi Dana hrvatskih mučenika prethodit će trodnevna duhovna priprava od 6. do 8. rujna u 19 sati.

Najava: Nadbiskup Devčić na proslavi Male Gospe u Boričevcu

Boričevac, 6. kol. 17.

U subotu 2. rujna u župi Rođenja BDM u Boričevcu slavi se blagdan župnog patrona, Rođenja BDM-Male Gospe. Misno slavlje u 11 sati predslavi nadbbiskup i riječki metropolita mons. Ivan Devčić u suslavlju mjesnog župnika Dine Rupčića.