Dekanati - vijesti

Označite naslov i kliknite vijest koju želite vidjeti!

Vijesti su razvrstane po dekanatima i uredima ordinarijata radi lakše dostupnosti i veće preglednosti. Dovoljan je klik mišem na naziv dekanata i otvorit će vam se popis vijesti vezanih uz taj dekanat. Unaprijed se ispričavamo ako je negdje došlo do pogreške u razvrstavanju. U svakom slučaju tu je i interna tražilica.

Preporučamo korištenje interne tražilice kako bi pronašli ono što vas zanima.

Hvala na strpljenju!

____ :::>>>www.gospicko-senjska-biskupija.hr<<<:::_

Vijesti iz Udbinskog dekanata.

Vijesti iz župe sv. Nikola Udbina, ali i svetišta Crkve hrvatskih mučenika pogledajte na web stranicama koje uređuju zauzeti župljani i župnik www.chm-udbina.com.hr

Pratite događanja vezana uz  Crkvu hrvatskih mučenika na udbini.

Više o ovom projektu pogledajte na stranicama www.hrvatski-mucenici.net

Crkva hrvatskih mučenika na Udbini nacionalni je projekt spomena svih žrtava kroz povijest koje su podnesene za domovinu, slobodnu i samostalnu. DHM - dan hrvatskih mučenika obilježava se krajem kolovoza.

Predstavljanje Slunjskog dekanata i pripadajućih župa. Vijesti iz vjerničkog života dekanata, kao i drugih važnih događanja za vjernike ovga dekanata. Još detaljnije prikazano je na župnim stranicama.

Povijest, njen kraći prikaz, po0gledajte na ovoj poveznici Kraći prikaz povijesti župa slunjskog dkenata.

www.slunj-crkva.hr

Otočki dekanat ima površinu od 3.718 km četvornih. Drugi je po veličini u Gospićko-senjskoj biskupiji, odmah iza Gospićkog. Tu prema popisu iz 2001. živi 24.993 stanovnika (treći po brojnosti stanovništva u Biskupiji, iza gospićkog i ogulinskog), tj. 15,4 stanovnika po četvornom km. Biskupijski prosjek je 11,5, a Hrvatski 78,5 stanovnika po četvornom km. Dekanat broji 18 župa u kojima djeluje 7 svećenika. Njihova prosječna starost je 55 godina, što je iznad biskupijskog prosjeka koji iznosi 53 godine. U ovom dekanatu svećenici su na župi prosječno 17,8 godina (biskupijski prosjek je 9,9 godina).

Vijesti iz župa Otočkog dekanata možete vidjeti na poveznici www.zupa-otocac.hr

Predstavljanje dekanata i pripadajućih župa. Vijesti iz vjerničkog života dekanata.

Predstavljanje Ogulinskog dekanata i pripadajućih župa. Vijesti iz vjerničkog života župa ogulinskog dekanata.

Vijesti i najave iz župe ogulin pogledajte na www.zupa-svkriza-ogulin.hr

Vijesti iz vjerničkog i crkvenog života Gospićkog dekanata i pripadajućih župa.