Udbina

Korenica: mladomisničko slavlje vlč. Mišela Grgurića

misel1(Korenica, 17.7.2016.) - Danas je Korenica sva na nogama. Zapravo, danima se priprema mladomisničko slavlje. Mišel Grgurić odrastao je u Korenici, tu se rodila želja da postane svećenik. Roditelji i župska zajednica u Korenici pratili su i podržavali ovog mladića koji je sigurnim korakom stupao prema svećeništvu. Rastao je u mudrosti i znanju. Biskup mons. Zdenko Križić zaredio ga je za svećenika u Gospiću 18. lipnja. Tom je prilikom biskup rekao: “I završavam, zahvaljujući dragom Bogu na daru ovog svećenika, zahvaljujući njegovim roditeljima koji su mu prenijeli dar vjere, zahvaljujem Bogu za svaku dušu koja ga je pratila svojim molitvama, za svako srce koje mu je bilo blizu u životnim kušnjama na ovom putu prema svećeništvu. Neka bez takvih nikada ne ostane na svom svećeničkom putu”.

A danas je u župi svoga djetinjstva, u Korenici, slavio prvu misu. U pripremi ovog slavlja sudjelovali su mnogi. Danas u 11 sati u lijepoj koreničkoj crkvi, okružen roditeljima, braćom i sestrama, subraćom svećenicima, bogoslovima i Božjim narodom, prikazao je žrtvu svete Mise. Svećenik se uzima iz naroda i daje se narodu. Smisao svećeničkog poziva je život za druge, on je poslužitelj Božje Riječi i svetih otajstva. Radost se je mogla čitati na licu svakog vjernika, mladih i starijih...Nakon misnog slavlja nastavljeno je mladomisničko slavlje u prostranoj župskoj dvorani. Zapazili smo mnogo mladosti. Uz glazbu mnogi su zaigrali i zaplesali. Ovo se veselje osjetilo u čitavoj Korenici. Neka Bog blagoslovi našeg mladomisnika!

misel2misel3

misel4misel5misel6