Gospić

Dan bolesnika u Gospiću i Otočcu

Dan bolesnika u Gospiću i OtočcuU ponedjeljak i utorak 11. i 12. veljače Caritas Gospićko-senjske biskupije obilježio je Svjetski dan bolesnika koji se ove godine slavio po 27. puta nakon što ga je 13. svibnja 1992. godine utemeljio papa Ivan Pavao II. Osim što je Gospićko-senjski biskup Zdenko Križić pohodio Opću bolnicu Gospić i predslavio misu u bolničkoj kapeli , djelatnici Caritasa na čelu s ravnateljem Lukom Blaževićem, voditeljicom Katom Matanić i drugim djelatnicima su pohodili na blagdan Gospe Lurdske Dom za starije i nemoćne osobe Gospić. Tom prilikom su u z toplu riječ korisnicima doma donijeli voće i kolače.

Na Svjetski dan bolesnika biskup Križić pohodio gospićku bolnicu

Neka Bog preko vas, liječnici i sestre, liječi i tijelo i dušu svih koje nevolja dovede u ovu bolnicu!

Na Svjetski dan bolesnika biskup Križić pohodio gospićku bolnicuSvjetski dan bolesnika proslavljen  je u Općoj bolnici u Gospiću sv. misom koju je predvodio  gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u koncelebraciji s tajnikom i kancelarom preč. Mišelom Grgurićem, gospićkim župnikom preč. Mariom Vazgečem i ravnateljem  Biskupijskog Caritasa  preč. Lukom Blaževićem. Na misnom slavlju okupili su se, uz pokretne bolesnike, djelatnici bolnice, liječnici i medicinske sestre. Na početku je dobrodošlicu  Biskupu i prisutnima zaželjela  bivša ravnateljica gospićke bolnice, sada u mirovini, dr. Marija Ilievski, koja je i predsjednica Hrvatskog katoličkog liječničkog društva u Gospiću.  Glavna medicinska  sestra u ovoj bolnici, Ruža Uremović, predsjednica je Hrvatskog katoličkog društva medicinskih sestara i tehničara.

Novi broj lista Navještenje župe Gospić

gs najvestenje 2018(Gospić, 24.12.2018.) - Uoči božićnih blagdana iz tiska je izišao novi broj godišnjaka župe Navještenja BDM iz Gospića, Navještenje. Riječ je o 91. broju lista koji izlazi već 15 godina i koji je do 2011. godine i 84. broja izlazio kao mjesečnik, nakon čega prelazi u formu godišnjaka u obliku ukoričene knjige. Novo Navještenje ima 163 stranice, glavni je urednik župnik gospićki Mario Vazgeč, urednica je Lucija Starčević a članovi uređivačkog vijeća još su s. Robertina Medven, Marinko Miličević, Mišel Grgurić, Franje Puškarić, Denis Žunić, Jelena Majer i Mirela Mihočević. List je tiskala OG grafika iz Ogulina, na naslovnici dominiraju jaslice a na posljednjoj detalj sa đakonskog ređenja Josipa Tomljanovića i Marija Kralja u senjskoj katedrali.

Continue Reading

Trnovac slavio svoga patrona sv. Nikolu

trnovac(Trnovac, 6.12.2018.) - Mjesto Trnovac, župa u Gospićkom dekanatu, proslavilo je 6. prosinca svoga nebeskog zaštitnika sv. Nikolu biskupa.
Na početku misnog slavlja, u kojem su, uz biskupa ordinarija mons. Zdenka Križića, koncelebrirali vlč. Mišel Grgurić, kancelar biskupije i biskupov tajnik, vlč. Herbert Berisha župnik u Ličkom Novom, Bilaju i Ličkom Ribniku i domaći župnik preč. Nikola Turkalj koji je pozdravio biskupa, nazočne svećenike, župljane Trnovca i hodočasnike, istaknuvši posebnu radost zbog prvog pohoda biskupa Zdenka ovoj župi Sv. Nikole biskupa.

Svetost pobjeđuje - Holywin u katedrali

svisvetsko klanjanje(Gospić, 31.10.2018.) - Mladi gospićke katedralne župe Navještenja BDM već nekoliko godina organiziraju Holywin, večernji duhovni sadržaj uoči svetkovine Svih svetih. Duhovni program Holywin započeo je euharistijskim slavljem koje je predvodio vlč. Mišel Grgurić, biskupov tajnik. U propovijed vlč. Grgurić osvrnuo se na današnje evanđelje i istaknuo: „Bog nam dariva sve potrebne milosti za spasenje, ali od nas traži našu suradnju s tom milošću. Božja milost – ruka spasa svakome je pružena, ali svatko mora pružiti ruku; put u kraljevstvo Božje vodi ispred svačijih vrata, ali svatko mora koračati. Svi su narodi Božji narod, spasenje je svima ponuđeno samo se moramo truditi."

Slavlje u Bužimu na blagdan zaštitnice Terezije Avilske

buzim sv terzija(Bužim, 15.10.2018.) – Mjesto Bužim, župa u Gospićkom dekanatu, proslavila je 15. listopada svoju nebesku zaštitnicu sv. Tereziju Avilsku. Ovo je jedina župa u Gospićko-senjskoj biskupiji posvećena ovoj velikoj svetici, crkvenoj naučiteljici i obnoviteljici karmelskog reda.
Na početku misnog slavlja, u kojem su, uz biskupa ordinarija mons. Zdenka Križića, koncelebrirali mons. Marinko Miličević, generalni vikar, preč. Mišel Grgurić, kancelar biskupije i biskupov tajnik, vlč. Pero Jurčević, župnik u Kosinju, vlč. Herbert Berisha, župnik u Ličkom Novom i domaći župnik preč. Nikola Turkalj koji je pozdravio biskupa, nazočne svećenike, župljane Bužima i hodočasnike, istaknuvši posebnu radost zbog prvog pohoda biskupa Zdenka ovoj župi Sv. Terezije Avilske koju biskup posebno časti jer došao nam je iz karmelskog reda.

Pretraživanje stranice