Gospić

Nova grobljanska kapelica

Gospić, 1. studenog 2005. «… Kršćanin ne živi da bi umro, nego i umire da bi živio. On nikada ne odbacuje, ne prezire, ne mrzi život, nego ga daruje… Današnji blagdan budi u nama izraze zahvalnosti svima onima koji su obogatili život. To su oni koji su bili najpovezaniji sa svetim Bogom. Današnji blagdan snaži u nama vjeru u sveopće zajedništvo i s Bogom i s braćom. Današnji blagdan uči nas kako spasiti život, a život se spašava onim putem kojim je prošao onaj čiji lik stavljamo na naše grobove – Krist Gospodin. Biti spreman umrijeti za drugoga, to ne znači osigurati život samo drugome nego i sebi. To govore križevi koje smo stavili na mjesta gdje smo položili svoje pokojne.» Zupanijski i gradski celnici na proslavi svih svetih u grobljanskoj kapelici u Gospicu 1. 11. 2005.Naglasio je između ostaloga mons. Bogović u misi na svetkovinu Svih svetih. Preuzvišeni otac biskup gospićko-senjski dr. Mile Bogović predvodio je svečanu koncelebriranu sv. misu u novoj kapelici na groblju Marije Magdalene u Gospiću. Ova misa je ujedno i otvorenje kapelice i mrtvačnice koje su izgrađene sredstvima grada. Uz mnoštvo Gospićana koji su došli sa svih strana pohoditi grobove svojih najmilijih, misi su nazočili među inim i visoki dužnosnici: župan, gradonačelnik i ostali. Postrojena je i gospićka garda Vukovi. Iza mise predstavnici grada i županije, te vojske i udruga položili su vijence i upalili svijeće pored velikoga križa na groblju uz zvuke limene glazbe.

Pretraživanje stranice