Jurjeva u Zagorju Ogulinskom

og zagorje(Zagorje Ogulinsko, 24.4.2017.) - U ponedjeljak 24. travnja svečano je u župi sv. Jurja u Zagorju Ogulinskom proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe. Misu je predvodio župnik Tounja i Kamenice Skradničke fra Ante Bekavac u suslavlju mjesnog župnika dr. Željka Blagusa i drugih svećenika ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim preč. Robertom Zubovićem. Glazbom je misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju Franje Puškarića. Uz brojne domaće vjernike, misi su tradicionalno nazočili brojni hodočasnici iz župa Ogulinskog dekanata.

Novi broj Kolišća uoči Jurjeve

kolisce(Zagorje, 22.4.2017.) - Povodom blagdana nebeskog zaštitnika župe Zagorje kod Ogulina sv. Jurja, iz tiska je izišao novi 18. broj godišnjaka koji prati zbivanja na prostoru župe sv. Jurja u Zagorju Ogulinskom a kojeg zadnje četiri godine izdaje KUD Sv. Juraj. Ovo je prvi broj Kolišća kojeg uređuje nova urednica Anita Puškarić, donosi iscrpne informacije o životu župe kao i brojnih udruga u tri mjesna odbora, Zagorju, Desmericama i Ribarićima. Novo Kolišće ovim je brojem ušlo u punoljetnost a na naslovnici dominira Područna osnovna škola Zagorje od Prve osnovne škole Ogulin koja od skora treba nositi ime Bernarda Luketicha, pokojnog predsjednika Hrvatske bratske zajednice koji je podrijetlom iz Zagorja Ogulinskog.

54. broj ZOV-a

og uskrsni zov(Ogulin, 18.4.2017.) - Uoči blagdana Uskrsa iz tiska je izišao novi 54. broj lista ZOV ili Zajednice ogulinskih vjernika. Ovaj polugodišnjak izlazi već 24. godinu za redom a prati pastoralna zbivanja u župi Uzvišenja sv. Križa u Ogulinu i župama ogulinskog dekanata . Ovo je šesti broj kojeg uređuje župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović, tiskan je u OG grafici u Ogulinu. Novi broj ZOV-a im 88 stranica, na naslovnici kao i posljednjoj stranici dominira novi veliki križ na ogulinskoj Kalvariji, dok na središnjoj strani dominiraju fotografije sa značajnih župnih aktivnosti od zadnje Križeve.

IspisE-mail

Uskrsno primanje ogulinskog župnika s biskupom

og primanje uskrsno a(Ogulin, 17.4.2017.) - Na uskrsni ponedjeljak 17. travnja u župnoj dvorani župe sv. Križa u Ogulinu održano je u večernjim satima tradicionalno uskršnje primanje ogulinskog župnika preč. Roberta Zubovića za predstavnike javnog života grada Ogulina s područja kulture, prosvjete, sporta, zdravstva, gospodarstva, mjesnih odbora i brojnih udruga Susretu su uz čelnike navedenih ustanova nazočili karlovački župan Ivan Vučić, gradonačelnik Ogulina Jure Turković sa zamjenicima Tonom Radočajem i Željkom Stipetićem. Primanje je kao i svih prethodnih godina uzveličao gospićko-senjski biskup, a po prvi puta je u toj ulozi bio mons. mr. Zdenko Križić kao i brojni svećenici ogulinskog dekanata, članovi župnog zbora i župnog pastoralnog vijeća.

Blagovijest u svetištu Gospe od Čudesa

ostraije blagovijset u svetistu gospe od cudesa(Oštarije, 25.5.2017.) - Svetkovina Blagovijesti ili, kako ga zovu župljani Oštarija i okolice, Druge svetice svečano je proslavljen u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama koje ove godine slavi 558. obljetnicu od bule pape Pia XI. ovom svetištu kome se na marijanske blagdane vjernicima nudi oprost grijeha. Misno slavlje predvodio je fra Ante Kukavica iz kapucinskog samostana u Karlobagu u suslavlju čuvara svetišta popa Antu Luketića, ogulinskog dekana Roberta Zubovića te drugih svećenika Ogulinskog dekanata. Misu je liturgijskom glazbom animirao župni zbior uz orguljsku pratnju Franje Puškarića.

Josipovo proslavljeno u Josipdolu

jos josipovo1(Josipdol, 20.3.2017.) - Župa Josipdol u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavila blagdan svog nebeskog zaštitnika sv. Josipa. Središnju misu u 11 sati predvodio je župnik Tounja i Kamenice Skradničke fra Ante Bekavac u suslavlju ogulinskog dekana i župnika preč. Roberta Zubovića kao i svih svećenika Ogulinskog dekanata kao i fra Jure Marčinkovića, župnik Križpolja, Jezerana i Stajnice. Glazbom je misu animirao župni zbor pod vodstvom Ivanke Gašparović i uz orguljsku pratnju Marice Rendulić. Župnik Šporčić pozdravio je na početku brojne hodočasnike koji su ispunili župnu crkvu na čelu s načelnikom općine Zlatkom Mihaljevićem kao i brojnim ostalim gostima iz raznih udruga.