Zlatna misa vlč. Ante Cindrića u Oštarijama

vlč Ante Cindrić(Oštarije, 23.7.2017.) - Zlatomisnik vlč. Ante Cindrić održao je nakon 50 godina svećeništva svoju zlatni misu u župi gdje je rekao i svoju prvu misu ili mladu misu, u Oštarijama pod zaštitom Gospe od Čudesa.
Na misi jsu koncelebrirali još četiri svećenika: vlč. Nikola Uravić, upravitelj svećeničkog doma, župnik pop Ante Luketić, fra Grgo Sikirić bivši dugogodišnji župnik Tounja koji slavi 65 godina misništva, te mons.dr. Milan Šimunović koji je i propovijedao, također ovogodišnji zlatomisnik, dugogodišnji profesor na teološkim studijima.

Continue Reading

Predstavljena monografija "Josipdol mjesto i župa" uz prethodnu misu za josipdolske žrtve kroz povijest

josipdol mjesto i zupa(Josipdol, 21.7.2017.) -U župi sv. Josipa u Josipdolu služena je sv. misa za sve žrtve Josipdola kroz povijest koju je predvodio župnik Plaškog i Saborskog dr. fra Draženko Tomić u suslavlju mjesnog župnika fra Petra Šporčića kao i župnika Zagorja i Modruša dr. Željka Blagusa te župnika Križpolja fra. Jure Marčinkovića. Liturgijskom glazbom misu je uzveličao župni zbor pod vodstvom pod vodstvom Ivanke Gašparović i uz orguljsku pratnju Marice Rendulić. Uz više od stotinu župljana misi su nazočili načelnik Josipdola Zlatko Mihaljević, saborski zastupnik Tomislav Lipoščak kao i brojni predstavnici braniteljskih udruga.

Trošmarija - 224. hodočašće Gospi od Utjehe

trosmarija biskup bogovic na prostenju u trosmariji(Trošmarija, 1.7.2017.) - Biskup u miru mons. dr. Mile Bogović predvodio je u subotu 1. srpnja tradicionalno bdijenje u svetištu Gospe od Utjehe u Trošmariji koje se održalo po 224. puta. Naime davne 1793. godine je tadašnji papa Pio VI. svetištu u Trošmariji dao bulu kojom hodočasnici stječu potpuni oprost od vremenitih kazni. Proštenje je počelo s križnim putom, nastavljeno misom bdijenja, a završeno pjevanjem litanija BDM. Proštenju je nazočilo blizu tisuću hodočasnika iz Ogulinskog kraja, kao i domaćih vjernika, a sada u dijaspori. Suslavili su upravitelj svetišta don Željko Kuten i desetak svećenika ogulinskog dekanata na čelu sa župnikom i dekanom ogulinskim don Robertom Zubovićem.

Continue Reading

Župa Sv. Ivana Krstitelja u Tounju svečano proslavila zaštitnika uz biskupa Tomislava Rogića

biskup Tomislav(Tounj, 24.6.2017.) - U subotu 24. lipnja šibenski biskup Tomislav Rogić predvodio je u Tounju slavlje blagdana rođenja Sv. Ivana Krstitelja, nebeskog zaštitnika ove župe u Ogulinskom dekanatu, poznatoj po jedinstvenom dvokatnom mostu na Jozefinskoj cesti. Uz mjesnog župnika mr. fra Antu Bekavca na misi su koncelebrirali brojni svećenici, dok je liturgijskom glazbom misu uzveličala Klapa Janjevo iz Zagreba. Uz brojne hodočasnike iz župa Ogulinskog dekanata misi su nazočili i hodočasnici iz župe Klaka u Zagrebu kao i čelništvo općine na čelu s načelnikom Ivicom Sopekom.

Continue Reading

HGSS proslavila blagdan svog nebeskog zaštitnika sv. Bernarda

og sv bernard 17(Ogulin, 14.6.2017.) - Hrvatska gorska služba spašavanja svečano je proslavila u srijedu 14. lipnja svog nebeskog zaštitnika sv. Bernarda. Gorski spašavatelji iz stanica diljem Hrvatske svoj blagdan tradicionalno niz godina slave u Ogulinu, geografskom središtu Hrvatske i prostoru duge tradicije gorskog spašavateljstva kao i gradu gdje je pred 143 godinu niknula misao o osnutku Hrvatskog planinarskog društva. Svečanost je započela svečanim ophodom ulicama grada uz zastave od prostorija HGSS-a do župne crkve sv. Križa uz nazočnost pripadnika više stanica iz cijele Hrvatske kao i brojnih najviših državnih uzvanika na čelu s izaslanicima premijera Plenkovića Ivanom Vučićem i izaslanikom ravnateljstva policije Tomislavom Kotićem. Misno slavlje predslavio je u župnoj crkvi sv. Križa župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović a misi su uz gorske spašavatelje nazočili i članovi Skijaškog kluba Ogulin i planinari.

Presveto Trojstvo u drevnom biskupijskom središtu Modrušu

modrus presveto trojstvo 17(Modruš, 11.6.2017.) - U nedjelju 11. lipnja tradicionalno je na vrlo svečani način u nazočnosti brojnih hodočasnika i brojnih Modrušana raseljenih diljem Hrvatske proslavljen nebeski zaštitnik župe, Presveto Trojstvo. Misno slavlje predslavio je župnik župe bl. A. Stepinca iz Ogulina i gvardijan franjevačkog samostana fra Petar Grubišić u suslavlju mjesnog župnika dr. Željka Blagusa, čuvara svetišta Gospe od Čudesa u Oštarijama popa Ante Luketića i župnika Josipdola Petra Šporčića.