Trodnevna duhovna priprava pred svetkovinu Velike Gospe u svetištu Gospe od Čudesa

ostarije simunovic(Oštarije, 14.8.2017.) - Dr. Milan Šimunović o župnoj zajednici pred novim zaokretom.
Trodnevnu duhovnu pripravu pred blagdan Velike Gospe u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama predslavio je ove godine umirovljeni profesor na Teologiji u Rijeci dr. Milan Šimunović u zajedništvu sa čuvarem svetišta popom Antom Luketićem. Drugog dana u subotu 12. kolovoza tema njegove propovijedi bila je „Vjera na crti:činiti sve što Isus kaže“, da bi nakon mise održao katehetski susret na temu „Župna zajednica pozvana na nove zaokrete“.

Velika Gospa u svetištu Gospe od Čudesa

ostarije vel g(Oštarije, 15.8.2017.) - Središnju hodočasničku misu na blagdan Velike Gospe u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama predslavio je u 11 sati predvodnik trodnevne duhovne priprave i umirovljeni profesor na Teologiji u Rijeci dr. Milan Šimunović u suslavlju mjesnog župnika i čuvara svetišta popa Ante Luketića, župnika i dekana Ogulinskog preč. Roberta Zubovića, župnika župe bl. A. Stepinca iz Ogulina fra Petra Grubišića i župnika Josipdola vlč. Petra Šporčića. Misu je glazbom animirao župni zbor pod vodstvom Franje Puškarića, a misi su nazočili brojni hodočasnici.

Biskup Križić predslavio uočnicu Velikoj Gospi u svetištu Gospe od Čudesa

ostarije uocnica(Oštarije, 14.8.2017.) - Misu uočnicu i bdijenje uoči blagdana Uznesenja BDM u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama predvodio je Gospićko-senjski biskup mons. mr. Zdenko Križić. Svečanost je počela pokorničkim slavljem u svetištu u 18.30 sati, a nastavljena procesijom od središta Oštarija pa preko simbola Oštarija, starog Marmontovog mosta, do crkve i velebnih ostataka nekadašnje katedrale unutar kojih je održana misa. U procesiji je sudjelovalo preko tisuću hodočasnika iz župa Ogulinskog dekanata od najsjevernije Lipe na Dobri pa do najjužnijeg Saborskog.

Fra Grgo Sikirić obilježio 65 godina misništva

ostarije 65 godina misnistva fra grge sikirica(Oštarije, 30.7. 2017.) - U nedjelju 30. srpnja svetom misom u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama član Provincije franjevaca trećoredaca glagoljaša fra Grgo Sikirić obilježio je hvale vrijedan jubilej, 65 godina misništva. Misu je predslavio uz čuvara svetišta popa Antu Luketića, dok je glazbom je misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju Mihaela Peca.

Proslava sv. Ane patrona župe Plaški

plaski sv ana 1(Plaški, 26.7.2017.) - U srijedu 26. srpnja u župi Plaški u Ogulinskom dekanatu svečano je proslavljen blagdan nebeskih zaštitnika župe sv. Ane i Joakima. U nazočnosti brojnih hodočasnika ogulinskog kraja misno slavlje u župnoj dvorani predvodio je župnik župe sv. Stjepana iz Gorice-Sovića iz Zapadne Hercegovine fra Stipe Marković u suslavlju mjesnog župnika dr. fra Draženka Tomića i brojnih svećenika među kojima i fra Grge Sikirića koji naredne nedjelje slavi 65 godina svećeništva. Glazbom je misu animirao zbog župe Gorica uz orguljsku pratnju Ivana Galića.

Zlatna misa vlč. Ante Cindrića u Oštarijama

vlč Ante Cindrić(Oštarije, 23.7.2017.) - Zlatomisnik vlč. Ante Cindrić održao je nakon 50 godina svećeništva svoju zlatni misu u župi gdje je rekao i svoju prvu misu ili mladu misu, u Oštarijama pod zaštitom Gospe od Čudesa.
Na misi jsu koncelebrirali još četiri svećenika: vlč. Nikola Uravić, upravitelj svećeničkog doma, župnik pop Ante Luketić, fra Grgo Sikirić bivši dugogodišnji župnik Tounja koji slavi 65 godina misništva, te mons.dr. Milan Šimunović koji je i propovijedao, također ovogodišnji zlatomisnik, dugogodišnji profesor na teološkim studijima.