Misa zahvalnica za učenike osnovnih škola Ogulina

Ponedjeljak, 9. 6. 2014.

Ovog tjedna rastajete se s najvećim čovjekovim prijateljem, knjigom, a najvažnija među njima je Biblija, poručio je brojnim učenicima vlč. Zubović te podsjetio na jučerašnju molitvu za miru u svijetu u Vatikanskim vrtovima pape s predstavnicima monoteističkih vjera kršćana, židova i muslimana. Mi o životu učimo iz najveće knjige mudrosti Biblije al i od vrijednih i mudrih nastavnika kojima se želim zahvaliti na njihovu trudu. Ono što svi trebate stalno pamtiti četiri su riječi hvala, molim, oprosti i izvol koje trebate sa sobom ponijeti u život. Učenicima je poželio da sudjeluju u akciji Hrvatskoj Caritasa i Lidla u sakupljanju starog papira čiji prihod će ići u korist nabavke udžbenika za djecu slabijeg imovinskog stanja.
Na kraju su predstavnici obje ogulinske škole uručili poklon ogulinskom župniku i dekanu vlč. Robertu Zuboviću, koji je zahvalio školama na svim akcijama koje su ostvarili u suradnji sa župom. U 13,30 sati održana je zahvalna misa za učenike nižih razreda ogulinskih škola. Nakon misa župnik Zubović je održao kraće primanje za nazočne nastavnike obaju škola.