Sv. Ivan Krstitelj i ivanjski krijes

Ponedjeljak, 23. 6. 2014.

desmerice-sv-ivanDok zapadna civilizacija uči mlade kompetitivnosti, a malu djecu od vrtićke dobi uči stavljati sebe u prvi plan, istočna nas civilizacija uči da moramo poništiti svoj ja. To vrijedi za najvećeg rođenog od žene, kako je za Ivana Krstitelja rekao Isus. Što ga čini velikim? Bio je najskromniji i najponizniji čovjek na svijetu otvoren božjem nadahnuću i svjestan svog poslanja. To je posebno značajno danas u poplavi raznih vizionara i iscjelitelja koji nude instant ozdravljenja. Koliko razna proricanja i skidanja uroka imaju veze s proroštvom, uopće ne treba isticati. Današnji čovjek treba nadu , a ne prividno obraćenje. Da bi to postizao treba se moliti i postiti jer se duhovna snaga ne može kupiti, zaključio je propovjednik.

Nakon mise tradicionalno je kod crkvice zapaljen Ivanjski krijes, a župljani su se zadržali u ugodnom agapeu do kasno u noć.

desmerice-dio-puka