Božićni koncert „Narodi nam se kralj nebeski” KUD-a Klek

Nedelja, 28. 12. 2014.

Vokalni ansambl je održao jednosatni koncert pod ravnanjem dirigenta dr. sc. Joška Ćalete a zbog vremenskih nepogoda Ogulinci su ostali osiromašeni za nastup ogulinskih prijatelja zbora Sv. Cecilije iz Jelse s otoka Hvara. Bila je to deveta godina da ogulinski članovi KUD-a Klek pruže svojim sumještanima zadovoljstvo prezentiranja božićnih pjesama iz svih krajeva Hrvatske.
Većinu skladbi zapisao je i obradio Joško Ćaleta, a dijelom i Ivica Salopek, Nikolina Luketić, Draže Kurilovčanin i Franje Matok. Repertoar skladbi je od ogulinskog kraja, kao i iz ostalih dijelova Lijepe naše, od Slavonije do Dalmacije. I ovaj koncert, iako okrnjen nenastupanjem gostiju iz Jelse naišao je na nepodijeljenu podršku nazočne publike u ogulinskoj župnoj crkvi.