Patron župe i dan općine Tounj - sv. Ivan Krstitelj

Srijeda, 24. 6. 2015.

Propovjednik fra Branimir je istaknuo da nam Crkva kao uzore stavlja svece čiji nam je život poticaj ili provokacija da budemo na njihovu tragu. Zato se i okupljamo i častimo takve ljude jer oni upućuju na Krista. Ivanovim roditeljima Elizabeti i Zahariju Gospod je učinio radost da su kao starije osobe dobili sina čime se pokazuje da je Božja logika drukčija od čovječje, a čime Bog pokazuje ljubav. Dok je bio u pustinji Ivan je slutio da mu je Isus više od rođaka. "Što mi od toga imamo danas" - zapitao se propovjednik, te nam poručio da propitamo motive svoje vjere. Hranimo se Kristom da bi njemu sve više nalikovali, zaključio je propovjednik. Glazbom su misu animirali bogoslovi iz samostana u Dubravi uz orguljsku pratnju n fra Zvonimira Pavičića.
Misi su nazočili pripadnici DVD-a Tounj i LU Srnjak kao i KUD-a Tounjčica u svečanim odorama i nošnjama sa svojim barjacima, a među nazočnima na misi bili su načelnik općine Tounj Ivica Sopek, općine Saborsko Marko Bićanić, predsjednik županijske skupštine Karlovačke županije Željko Bokulić i predsjednik HSP AS Ivan Tepeš kao i počasni građanin općine Tounj Vladimir Cvitanović. Nakon mise održan je nastup KUD-a Tounjčica uz pučko veselje.

tounj dan zupe 2tounj dan zupe 3