Saborsko proslavilo svog nebeskog zaštitnika

Utorak, 17. 5. 2016.

U koncelebraciji više svećenika ogulinskog i slunjskog dekanata na čelu s mjesnim župnikom fra Šimunom Romićem, misu je predslavio župnik župe bl. A. Stepinca iz Ogulina fra Petar Grubišić. Sve nas ovdje danas je okupilo slavljenje Boga jer od njega sve kreće, istaknuo je na početku propovjednik fra Petar te se zapitao sa čime ćemo doći pred lice Božje. Da li kao Ivan Nepomuk koji se othrvao oholom kralju te sačuvao ispovjednu tajnu po cijenu života ili ćemo pred njega doći sebični, bahati i bezlični? Svatko od nas pozvan je na svetost, odnosno trebamo dopustiti da u nama djeluje Božja ljubav u Godini Božjeg milosrđa. Molimo Boga da nam otvori oči razuma kako svjedočiti svoju vjeru, zaključio je svoju blagdansku homiliju fra Petar Grubišić.
Svećenici i ostali uzvanici kasnije su nazočili u prostorijama osnovne škole domjenku kojeg je organizirao načelnik općine Saborsko Marko Bičanić.

saborsko nepomuk2