Generalski Stol proslavio svog nebeskog zaštitnika

gen stol(Generalski Stol, 13.6.2016.) - U ponedjeljak 13. lipnja u najsjevernijoj župi Ogulinskog dekanata i Gospićko - senjske biskupije svečano je proslavljen blagdan nebeskog zaštitnika župe , sv. Antuna Padovanskog. Misno slavlje pred više stotina župljana i hodočasnika predvodio je župnik Botinca kod Zagreba vlč. Ivica Berdik s većinom župnika Ogulinskog dekanata na čelu s dekanom preč. Robertom Zubovićem i mjesnim župnikom Ivicom Tollom. Liturgijskom glazbom misu je animirao duhovni zbor molitvene zajednice župe „Božja snaga“ pod vodstvom Ivice Sladića.

Propovjednik je u nadahnutoj homiliji kroz lik sv. Antuna ukazao na značaj svetaca koji su snaga naroda. Svatko od nas pozvan je na svetost u čemu nam Bog daje milost ali i slobodu da tražimo njegovu pomoć. Da bi postali svetacipotrebno je puno molitava, posta i odricanja kao i nadahnuće i osluškivanje Božje riječi. Uz bibliju nam tu najviše služi katekizam koji sadrži baštinu svih svetaca. Na putu svetosti svakodnevno ispovijedanje je poželjno za što nam govori i lik našeg sveca Bogdana Leopolda Mandića. Koristite usluge svojih župnika, zaključio je vlč. Berdik. Na kraju je blagoslovio nazočnu djecu kao i ljiljane, simbole štovanja sv. Antuna.