Kotorski biskup Ilija Janjić predslavio blagdan sv. Ane u Plaškom

Utorak, 26. 7. 2016.

Sv. Ana je nastavak starozavjetnih proroka da će doći Otkupitelj sviju nas, ona rađa onu koja će roditi Otkupitelja, rekao je za sv. Anu propovjednik biskup Janjić te istaknuo da je ona pravi primjer kako se radi na ljepoti svoje duše u cilju spasenja. Prava svetost nastaje kada u punoj poniznosti vršimo svoju dužnost u svome poslu, čemu treba težiti svatko od nas. Problem je što se ljudski zakoni danas protive božjim zakonima, jer majka može ubiti svoje dijete dok je u utrobi, a ne smije ga dodirnuti po stražnjici rođeno dijete. Biskup je na kraju istaknuo značaj individualnog odgoja u savjesti, jer Bog nam je dao razum i slobodnu volju a na nama je da stvorimo jači savez s Bogom. Neka ljepota duše sv. Ane rasvijetli naše duše na putu k svetosti, zaključio je biskup Janjić.
Na kraju se župnik Romić snažnim i otvorenim govorom oprostio od svojih župljana zbog odlaska na novu pastoralnu dužnost u samostan Orebić na Pelješcu. Najviše je zažalio što u protekle dvije godine nije već osigurani prostor za gradnju katoličkog groblja stavljen u tu funkciju, što ostaje u zadatak njegovom nasljedniku. Trebamo raditi za dobro naroda a ne pojedinca i protiv nacionalnih petljanja i strančarenja. Za realizaciju takvog projekta nije presudan novac već dobra volja, zaključio je fra Šimun. Njemu je riječi pozdrava u ime ŽPV-a prenio vjeroučitelj Ivica Klečina i uručio mu poklon.