Blagovijest u svetištu Gospe od Čudesa

ostraije blagovijset u svetistu gospe od cudesa(Oštarije, 25.5.2017.) - Svetkovina Blagovijesti ili, kako ga zovu župljani Oštarija i okolice, Druge svetice svečano je proslavljen u svetištu Gospe od Čudesa u Oštarijama koje ove godine slavi 558. obljetnicu od bule pape Pia XI. ovom svetištu kome se na marijanske blagdane vjernicima nudi oprost grijeha. Misno slavlje predvodio je fra Ante Kukavica iz kapucinskog samostana u Karlobagu u suslavlju čuvara svetišta popa Antu Luketića, ogulinskog dekana Roberta Zubovića te drugih svećenika Ogulinskog dekanata. Misu je liturgijskom glazbom animirao župni zbior uz orguljsku pratnju Franje Puškarića.

U sredini smo korizme i slavimo Mariju poslanu svijetu da postane pravedniji, u kome se ljudi vraćaju pobožnosti i molitvi koju je Isus prenio na svoje učenike. Isus koji je izabrao život prepun žrtve, a ne vlasti i častohleplja jer se tada čovjek postavlja u poziciju Boga. Čovjeka čini čovjekom riječ Božja, a ne vlastohleplje i častohleplje, poručio je fra Ante Kukavica te blagdan Blagovijesti nazvao danom radosne vijesti kojom je Bog odlučio spasiti svoj narod. Tim činom Bog se nastanio među nama i postao je naš osloboditelj. Uo vim danima otkrivamo svoj život i riječ Božju koja u nama treba postati tijelo. Krist je glava a pojedinci su udovi, zaključio je svoju blagdansku propovijed fra Ante.

Tags: Gospa od Čudesa, Blagovijest

IspisE-mail