Slavlje sv. Ivana u Saborskom

saborsko 3(Saborsko, 16.5.2017.) - Danas Saborsko slavi svoga zaštitnika – sv. Ivana Nepomuka. Već od 10 sati počeo se okupljati narod oko crkve. Lijepi sunčani dan. Prije mise sav se narod okupio pred spomenikom ubijenim Saborčanima 1991. nedaleko crkve. Vijence odnosno svijeće položili su župan Vučić, ministar branitelja Tomo Medved, general Markač, načelnik općine Saborsko, načelnici i gradonačelnici susjednih općina i gradova. Molitvu je predvodio župnik fra Draženko Tomić.

Odavde su se uputili u župnu crkvu gdje je nastavljena misa koju je predvodio odgojitelj franjevačkih novaka a novaci su vodili pjevanje. U prvoj su klupi, okruženi narodom, generali Markač i Medved (koji je ministar branitelja), načelnik općine, župan, gradonačelnici i načelnici susjednih općina. Propovjednik je približio narodu sv. Ivana koji je mučeničkom smrću potvrdio vjernost Kristu. Jesmo li i mi spremni ponijeti križ u znak ljubavi? Mnogi su se pričestili. Na kraju župnik fra Draženko mogao se zahvaliti župljanima koji su pomogli u pripremi ovog slavlja. Pozvao je sve u zgradu škole na druženje. Ovdje su svi mogli uzeti sa stola zalogaj i popiti čašu pića, jednako narod i političari.

Napuštajući Saborski uzdahnuli smo gledajući ljepotu ovog mjesta okruženog zelenilom i okupanog suncem. Neke kuće ne daju znakove života. A sanjamo Saborski u kojem će se oko svake kuće igrati djeca

saborsko 2 saborsko 1

Tags: Saborsko