Slavlje sv. Ivana u Saborskom

Utorak, 16. 5. 2017.

Odavde su se uputili u župnu crkvu gdje je nastavljena misa koju je predvodio odgojitelj franjevačkih novaka a novaci su vodili pjevanje. U prvoj su klupi, okruženi narodom, generali Markač i Medved (koji je ministar branitelja), načelnik općine, župan, gradonačelnici i načelnici susjednih općina. Propovjednik je približio narodu sv. Ivana koji je mučeničkom smrću potvrdio vjernost Kristu. Jesmo li i mi spremni ponijeti križ u znak ljubavi? Mnogi su se pričestili. Na kraju župnik fra Draženko mogao se zahvaliti župljanima koji su pomogli u pripremi ovog slavlja. Pozvao je sve u zgradu škole na druženje. Ovdje su svi mogli uzeti sa stola zalogaj i popiti čašu pića, jednako narod i političari.

Napuštajući Saborski uzdahnuli smo gledajući ljepotu ovog mjesta okruženog zelenilom i okupanog suncem. Neke kuće ne daju znakove života. A sanjamo Saborski u kojem će se oko svake kuće igrati djeca

saborsko 2 saborsko 1