Župa Sinac slavila svoga zaštitnika sv. Iliju i podjeljivanje sakramenta potvrde

sinac zastitnik i krizma B(Sinac, 20.7.2017.) - Blagdan sv. Ilije najznačajniji je dan u godini župe Sinac, u srcu Gacke, u Otočkom dekanatu, kada ova župa oživi brojnim Sinčaranima koji se vrate u svoj rodni kraj razasuti diljem Hrvatske i inozemstva slaveći svog zaštitnika sv. Iliju. Ove godine blagdansku misu uzveličao je biskup u miru Mile Bogović koji je tom prilikom podijelio i sakrament krizme.

Continue Reading

Poziv, poslanje i služenje mons. Tomislava Šporčića - predstavljena knjiga u povodu zlatomisničkog jubileja

zlatmisa sporcic1(Otočac, 15.7.2017.) - Povodom zlatomisničkog jubileja otočkog župnika mons. mr. Tomislava Šporčića, odnosno 50 godina njegova svećeništva, jučer je u crkvi Presvetoga Trojstva u Otočcu nakon 'zlatne maše' predstavljen zbornik koji se podnaslovom referira upravo na tu činjenicu jer mu je to i povod nastanka: „Poziv, poslanje i služenje – Pedeset godina svećeništva Tomislava Šporčića“. Knjigu su predstavili Milan Kranjčević (jedan od autora tekstova zbornika, ujedno i moderator predstavljanja), biskup u miru mons. dr. Mile Bogović (također jedan od autora), dr. sc. Jasminka Brala-Mudrovčić (jedna od autorica) i dr. sc. Ivan Šporčić (urednik zbornika).

Biskup Mile predvodio Cvjetnicu u Otočcu

ot cvjetnica 1(otočac, 9.4.2017.) - Danas na nedjelju Muke Gospodnje - Cvjetnicu, 9.travnja,središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu bilo je u 11 sati, a predvoditelj je bio mons.dr.Mile Bogović - gospićko-senjski biskup u miru.
Prije mise bio je ispred crkve kod velikog križa blagoslov maslinovih grančica, a koje je blagoslovio mons. dr.Mile Bogović - biskup u miru s čime i počima današnje bogoslužje.

Nakon blagoslova grančica krenula je procesiji oko parka i središtem grada do ulaza na glavna vrata u župnu crkvu, a crkveni zbor pjevao himan Kristu Kralju Pjesma za ophod na Nedjelju Muke Gospodnje - Slava čast i hvala ti, Spasitelju kralju Kriste, kom hosana klicahu mala usta djece čiste...

Korizmeni susret svećenika Otočkoga dekanata

Dekanatski BrinjeGLAVNE TEME: PASTORAL OBITELJI I PREDUSKRSNA ISPOVIJED

U župnom domu u Brinju održan je 27. ožujka radni susret svećenika Otočkoga dekanata, koji je zapravo anticipacija travanjskog sastanka zbog preduskrsnih aktivnosti početkom toga mjeseca. Predsjedatelj mons. Tomislav Šporčić, dekan i otočki župnik, pozdravio je domaćina župnika Peju Ivkića i zahvalio mu za organizaciju susreta. Nakon što su svećenici izmolili Treći čas iz Časoslova, vlč. Ivkić održao je kratak duhovni nagovor o pokori – općenito u kršćanskom životu i posebno pod vidom njezina očitovanja u svećeničkoj duhovnosti, poglavito u Korizmi.

Dekanatski sastanak u Kuterevu

DekanatskiOT Kuterevo(Kuterevo, 27.2.2017.) - U župnom domu u Kuterevu održan je u ponedjeljak 27. veljače radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa svećenike je pozdravio dekan i otočki župnik mons. Tomislav Šporčić te je najavio dnevni red. Na početku, kako je uobičajeno, razmatranje je održao župnik domaćin vlč. Mario Vazgeč, koji je svojim razmišljanjem također nadomjestio izlaganje o određenoj temi koja se redovito obrađuje na sastancima Otočkoga dekanata. Budući da je to bio susret uoči početka Korizme, razmišljanje je bilo o Kristovu križu i u svjetlu njegova križa o našim ljudskim križevima, a na temelju Isusove poruke: "Hoće li tko za mnom, neka se odreče samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom!"

Continue Reading

U molitvenoj osmini za jedinstvo kršćana

ot bogović4(Otočac, 22.1.2017.) - Središnju svetu misu u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.dr.Mile Bogović gospićko-senjski biskup u miru. "Nalazimo se u vremenu i tjednu molitve za jedinstvo kršćana. Isus je molio da ljudi jedni druge vole i treba vjerovati u istinu i ljubav. Danas u svijetu nema istine. Danas može ovako, a sutra drugačije. Postoji li neka istina za koju bi ste vi dali život? Moliti znači stupiti u vezu s Bogom. Vidimo da je to dobro i moramo moliti, inače će se umiješati razni političari i govoriti da treba biti na ovoj ili onoj platformi, a nema platforme nego one koje je Isus dao. Istinu uvijek moramo navještati u ljubavi. Ne vjeruje se u istinu koja je protiv ljubavi, niti u ljubav koja je protiv istine" - zaključio je biskup.