Pravoslavni u Otočcu

Nedelja, 8. 5. 2005.

Episkop Gerasim pozdravio je tijekom liturgije generalnog vikara mons. Šporčića, a pravoslavne vjernike je pozvao na obnovu parohijske crkve sv. Georgija te im poručio da će uskoro dobiti svog svećenika. Nakon liturgije održan je susret u hotelu Zvonimir u organizaciji Vijeća srpske nacionalne manjine za grad Otočac na kojem je na poziv predsjednika Milana Lukića nazočio i mons. Šporčić. On je u svom obraćanju istaknuo da su iste vrednote sv. Jurja kao i Georgija, a to su žrtva za Boga i bližnjega. Svi vjerujemo u istog Krista i to nas povezuje, poručio je mons. Šporčić okupljenim predstavnicima Vijeća srpske nacionalne manjine za grad Otočac. Bio je to prvi ekumenski susret u otočkom dekanatu zadnjeg desetljeća.

Zvonko Ranogajec