Proslavljeno Ilinje u Sincu

sinac ilinje3(Sinac, 20.7.2016.) - Blagdan sv. Ilije proroka nebeski je zaštitnik župe Sinac u srcu Gacke doline i blagdan koji okupi većinu svećenika Gospićko-senjske biskupije. Misno slavlje u 11 sati predslavio je župnik Perušića vlč. Josip Štefančić u suslavlju 15 svećenika iz svih dijelova biskupije na čelu s mjesnim župnikom vlč. Stankom Smiljanićem, dok je liturgijskom glazbom misno slavlje pred više stotina vjernika i hodočasnika misu animirao župni zbor uz orguljsku pratnju s. Cecilije Pleša. Misi su tradicionalno nazočili nekadašnji župnici ove župe.

Propovjednik vlč. Štefančić se na početku zapitao tko su proroci? To su borci protiv nepravde i krivovjerja i osobe koje pozivaju na slušanje riječi Božje i obraćenje. Ponajbolji primjer beskompromisnog proroka je upravo sv. Ilija koji se suprotstavio krivovjerju i mnogoboštvu kralja Akaba i žene mu Elizabete. Nakon što se umorio u toj borbi i otišao u pećinu na brdu Karmel, Bog mu se objavio i primorao ga da nastavi svoj posao. Sv. Ilija je primjer i nama danas da se borimo protiv modernog krivovjerja, raznih sekti, astrologije i gatanja koji preplavljuju naše medije. Svi smo pozvani na svetost tako da iz pećine svog srca izađemo na svjetlost i osjetimo Boga u mnogim situacijama, od ljubavi prema članovima obitelji pa do poštivanja i pomaganja bližnjima. Nađimo Boga u svojoj duši i izađimo iz tame pećine na svjetlo, zaključio je propovjednik. Popodnevnu misu u 17 sati predslavi župnik Zavalja i Borićevca vlč. Dino Rupčić.

sinac ilinjesinac ilinje2

Tags: Sinac, sv.Ilija