Proslava Gospe od Krunice u Ličkom Lešću

licko lesceUoči blagdana Blažene Djevice Marije od Svete Krunice, zaštitnice župe Ličko Lešće, od 28.do 30. rujna održana je trodnevnica na kojoj su sudjelovali i župljani i svećenici iz drugih župa. U četvrtak, prvoga dana, bila je sveta misa i klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu. Petak, drugi dan duhovne obnove, započeo je molitvom Krunice uz mogućnost za svetu ispovijedi. Svetu misu predvodio je vlč. Stipe Zeba, župnik Krasna i Kutereva. Trećega dana, uoči proslave župne zaštitnice, svetu misu predvodio je vlč. Andrija Kekić, župnik župe sv. Ilije u Sincu.

U nedjelju 1. listopada 2017. godine, na „Lozariju“, euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je mons. mr. Zdenko Križić, gospićko-senjski biskup u suslavlju s don Jurom Ladišićem, vlč. Stankom Smiljanićem, vlč. Mišelom Grgurićem i lešćarskim župnikom vlč. Ivicom Miškulinom. Biskup Križić je propovijed posvetio Krunici kao molitvi koja je Mariji „istinsko duhovno cvijeće koje joj se sviđa više od bilo kakvog drugog nakita ili ukrasa.“ Marija je u svom ukazanju obećala posebnu zaštitu i milost svima onima koji će pobožno moliti krunicu. Govorio je i o Krunici koja nosi simboliku kršćanskoga hoda: „ono započinje krštenjem i završava se križem koji predvodi povorku koja nas odvodi u groblje kao znak pobjede nad smrću. Biskup je okupljene župljane „opomenuo“ kako svi ljudi imaju slabosti, čak i oni koji se redovito mole i rekao kako moramo imati na umu da bi više slabosti imali onda kada se ne bi molili. Propovijed je završio pozivom svima okupljenima da ne odustaju od molitve, jer molitva čini čuda. „I za Isusa se veli da 'dok je molio otvori se nebo'; dok je molio dogodilo se preobraženje. To je poziv i poruka svima nama: molitva sa sobom donosi bezbrojna dobra.“

Nakon svete Mise Kulturno-umjetnička udruga "Gacka" Ličko Lešće izvela je ispred crkve kulturno-umjetnički program.

Poslijepodne u 17 sati slavljena je sveta misa s obredom blagoslova djece. Svetu misu je predvodio vlč. Stipe Zeba, župnik Krasna i Kutereva u zajedništvu s vlč. Milom Rajkovićem i župnikom vlč. Ivicom Miškulinom.

Pjevanje za vrijeme trajanja trodnevnice animirao je župni zbor, a na blagdan Blažene Djevice Marije od Svete Krunice na euharistijskom slavlju u 11 sati župnom zboru su se pridružili članovi Kulturno-umjetničke udruge "Gacka" Ličko Lešće uz orguljašku pratnju Marijane Žalac.

I ove je godine cvjetne aranžmane koji su krasili oltare crkve darovala Marijana Dujmović, vlasnica cvjećarne „Mimoza“ iz Otočca.

Tags: Ličko Lešće