Nagrada grada Senja duhovnoj udruzi Mrva sriće

senj nagrada grada senja humanitarnoj udruzi mrva srice u okviru zupnog caritasa(Senj, 21.4.2017.) - U petak je povodom dana grada Senja koji se slavi na blagdan zaštitnika sv. Jurja održana svečana sjednica gradskog vijeća na kojoj su uručene nagrade ustanovama i pojedincima za izniman doprinos na različitim poljima. Jedan od dobitnika bila je i duhovna udruga Mrva sriće koja djeluje u okviru župnog Caritasa.

Božićni broj Svjetionika – 15 godina izlaženja

senj svjetionik broj 24(Senj, 15.1.2017.) - Uoči Božića iz tiska je izišao novi 24. broj glasila župe Uznesenja BDM iz Senja, Svjetionika, koji već 16. godina za redom izdaje svoje glasilo. Senj, nekadašnje biskupijsko središte preko ovog periodnog glasila prati zbivanja u Senju i župama Senjskog dekanata a uređuje ga vjeroučiteljica Franciska Butković. U nakladi 750 komada list tiska Jadranska tiskara Senj. Na naslovnici božićnog Svjetionika dominira novi gospićko-senjski biskup mons. Mr. Zdenko Križić a na zadnjoj stranici prošlogodišnji prvopričesnici i krizmanici u Senju.

Gospa Snježna na Krivom Putu

(Krivi Put, 6.8.2016.) - Blagdan Gospe Snježne tradicionalno je svečano proslavljen u Krivom Putu, naselju iznad Senja kao blagdan nebeske zaštitnice ove župe. I ove godine okupili su se za blagdan Gospe Snježne brojni Krivopućani iz Hrvatske i inozemstva koji time pokazuju vezanost za svoj rodni kraj i župu koja je pred pola stoljeća imala više od tisuću žitelja. Misno slavlje predslavio je domaći sin, inače donedavni župnik župe Uznesenja BDM u Rijeci dr. Mario Tomljanović.

Blagoslov mora i brodica

senj gospa ribarska2(Senj, 15.7.2016.) - U petak 15. srpnja održana je u Senju u sklopu posljednjeg dana trodnevnice uoči proslave blagdana suzaštitnice župe Senj Gospe Karmelske ili kako ju Senjani zovu Gospe Ribarske blagoslov mora i svih živih bića koji se njime služe. Predvodnik trodnevnice župnik Zavalja i Borićevca i domaći sin iz Sv. Jurja vlč. Dino Rupčić predslavio je misu u senjskoj katedrali Uznesenja BDM u suslavlju župnika Senja dr. Richarda Pavlića i župnog vikara vlč. Nikole Prše. Glazbom je misu uzveličao katedralni zbor uz orguljsku pratnju Milana Dučića. Uz domaće vjernike misi su nazočili hodočasnici iz molitvene zajednice Betlehem iz Ogulina. Nakon mise održan je zavjetni ophod oko kipa Majke Božje Ribarske, nakon čega je na senjskoj rivi slijedio blagoslov mora i brodica.

Cvjetnica u Senju

senj cvjetnica(Senj 20.3.2016.) - Procesiju i misu Cvjetnice uz blagoslov maslinovih grančica predvodio je tradicionalno u Senju Gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović uz koncelebraciju senjskog župnika dr. Richarda Pavlića. Svečanost je započela blagoslovom maslinovih grančica na temeljima franjevačke crkve sv. Franje u središtu grada pored bivšeg sjemeništa nakon čega je održana procesija do katedrale.

IspisE-mail

Senjski zbornik posvećen jubilejima biskupa Bogovića

senj 3(Senj, 5.2.2016.) - U petak 5. veljače u Senju je u organizaciji Gradskoj muzeja Senj i Senjskog muzejskog društva predstavljen novi broj jedinog znanstvenog časopisa s prostora Ličko-senjske županije, Senjskog zbornika broj 41 za 2014. godinu. Čitav broj sa 24 znanstvena članka posvećen je gospićko-senjskom biskupu mons. dr. Mili Bogoviću povodom njegovih velikih jubileja, 75 godina života, 50 godina svećeništva te 15 godina biskupstva. Zbornik su predstavili dr . Miroslav Glavičić s Filozofskog fakulteta u Zadru, dr. Željko Holjevac s Filozofskog fakulteta u Zagrebu kao i dr. Mirko Valentić. Predstavljanju se nazočili riječki nadbiskup mons. dr. Ivan Devčić, akademkinja Anica Nazor, dr. Anđelko Mijatović, dr. fra Franjo Emanuel Hoško kao i brojni gosti dok je u glazbeno-umjetničkom dijelu nastupila Ivona Šojat na glasoviru.