Senjsko slavlje Velike Gospe

senj velika gospa 17(Senj, 15.8.2017.) - Staro biskupijsko središte Senj proslavilo je na blagdan Uznesenja BDM svoj nebeski patron. Misu je predslavio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u suslavlju mjesnog župnika dr. Richarda Pavlića, senjskog dekana i župnika Sv. Jurja Silvija Milina, župnog vikara Nikole Prša kao i gosta poljskog svećenika dominikanca na pastoralnom radu u Bjelorusiji o. Tomasza Mike sa više svojih vjernika. Svečanu misu animirao je katedrali zbor pod vodstvom Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića.

Slavlje dana župe - Gospe Snježne na Krivom Putu

krivi put(Krivi Put, 6.8.2017.) - Blagdan Gospe Snježne tradicionalno je svečano proslavljen u Krivom Putu, naselju iznad Senja kao blagdan nebeske zaštitnice ove župe. I ove godine su se na blagdan Gospe Snježne okupili brojni Krivopućani iz Hrvatske i inozemstva koji time pokazuju vezanost za svoj rodni kraj i župu koja je pred samo pola stoljeća imala više od tisuću žitelja. Misno slavlje predvodio je vicerektor bogoslovskog sjemeništa u Đakovu dr. Antun Japundžić.

Biskup Križić predvodio slavlje Gospe Ribarske – o Marijinoj duhovnosti

senj gospa ribarska 17(Senj, 16.7.2017.) - Blagdan Gospe Karmelske, suzaštitnice drevnog biskupijskog grada Senja svečano je proslavljen misnim slavljem i procesijom ulicama Senja s kipom Gospe Ribarske, kako ju još nazivaju u Senju. Blagdan Gospe Ribarske predslavio je Gospićko-senjski biskup mons. mr. Zdenko Križić u suslavlju sedam svećenika na čelu s mjesnim župnikom dr. Richardom Pavlićem, senjskim dekanom preč. Silvijom Milinom i domaćim sinom iz Sv. Jurja Dinom Rupčićem. Svečanost slavlju uzveličao je katedralni zbor pod vodstvom Ivana Prpića Špike i uz orguljsku pratnju Milana Dučića, dok je u procesiji sudjelovala i Gradska glazba.

Nagrada grada Senja duhovnoj udruzi Mrva sriće

senj nagrada grada senja humanitarnoj udruzi mrva srice u okviru zupnog caritasa(Senj, 21.4.2017.) - U petak je povodom dana grada Senja koji se slavi na blagdan zaštitnika sv. Jurja održana svečana sjednica gradskog vijeća na kojoj su uručene nagrade ustanovama i pojedincima za izniman doprinos na različitim poljima. Jedan od dobitnika bila je i duhovna udruga Mrva sriće koja djeluje u okviru župnog Caritasa.

Božićni broj Svjetionika – 15 godina izlaženja

senj svjetionik broj 24(Senj, 15.1.2017.) - Uoči Božića iz tiska je izišao novi 24. broj glasila župe Uznesenja BDM iz Senja, Svjetionika, koji već 16. godina za redom izdaje svoje glasilo. Senj, nekadašnje biskupijsko središte preko ovog periodnog glasila prati zbivanja u Senju i župama Senjskog dekanata a uređuje ga vjeroučiteljica Franciska Butković. U nakladi 750 komada list tiska Jadranska tiskara Senj. Na naslovnici božićnog Svjetionika dominira novi gospićko-senjski biskup mons. Mr. Zdenko Križić a na zadnjoj stranici prošlogodišnji prvopričesnici i krizmanici u Senju.

Gospa Snježna na Krivom Putu

(Krivi Put, 6.8.2016.) - Blagdan Gospe Snježne tradicionalno je svečano proslavljen u Krivom Putu, naselju iznad Senja kao blagdan nebeske zaštitnice ove župe. I ove godine okupili su se za blagdan Gospe Snježne brojni Krivopućani iz Hrvatske i inozemstva koji time pokazuju vezanost za svoj rodni kraj i župu koja je pred pola stoljeća imala više od tisuću žitelja. Misno slavlje predslavio je domaći sin, inače donedavni župnik župe Uznesenja BDM u Rijeci dr. Mario Tomljanović.