Susret kanonika Senjskoga kaptola

Petak, 6. 7. 2007.

Posebno je skrenuta pozornost na sudjelovanje u proslavi Gospe Karmelske u Senju 16. srpnja i proslavi zaštitnika biskupije na Udbini 25. srpnja. U razgovoru su dotakli aktualna događanja u društvu i crkvi.

Senjski kaptol, iza kojeg stoji duga i slavna povijest (statut iz 1340. god.), produžio je svoj rad i u novoosnovanoj Gospićko-senjskoj biskupiji. Kanonici po statutu sudjeluju u svečanom bogoslužju u stolnoj crkvi i u zadaćama koje im povjeri biskup. Senjski kaptol popunjen je biskupovim dekretom od 20. ožujka 2003., te su novi kanonici svečano uvedeni u službu 16. srpnja 2003. u Senju. Na prvoj sjednici kanonici su izabrali za predstojnika (prepozit, prepošt) preč. Milu čančara, te tajnika mons. Milu Pecića. Ostali članovi Kaptola su: mons. Tomislav šporčić, mons. Marijan Ožura i preč. Petar Bogut.