Božićni broj Svjetionika

Petak, 28. 12. 2018.

U uvodnom tekstu glavna urednica Svjetionika Franciska Butković razmišlja o božićnom vremenu kroz simboliku adventskog vijenca i svijeća, dok biskup Zdenko Križić prenosi poruku za Božić 2018. i Novu godinu 2019. Svoju riječ predstavlja i župnik Senja dr. Richard Pavlić koji govori o duhovnim zvanjima. Intervju s ovogodišnjim đakonom obavlja župni vikar Senja Nikola Prša a o hodočašću u Šibeniku izvještava Ivan Prpić. Svjetionik zatim donosi niz likovnih i literarnih radova s vjerskom tematikom učenika senjske osnovne i srednje škole kao i prikaz zbivanja u župi Senj.
Biskup Mile Bogović donosi detaljni prikaz o župi Sv. Jurja povodom 700. obljetnice prvog spomena ovog naselja. Blaženka Ljubović donosi više priloga povijesne tematike. Svjetionik donosi i prikaz župnih zbivanja Senjske Drage, Krivog Puta i Vratnika, župna statistika spomenutih župa kao i raspored liturgijskih slavlja u božićno vrijeme te raspored blagoslova obitelji.