Božićni broj Svjetionika – 15. godina

senj bozicni svjetionik 15(Senj, 24.12.2015.) - Uoči Božića iz tiska je izišao novi 23. broj glasila župe Uznesenja BDM iz Senja, Svjetionika koji već 15. godina za redom izdaje svoje glasilo. Senj, nekadašnje biskupijsko središte preko ovog periodnog glasila prati zbivanja u Senju i župama Senjskog dekanata a uređuje ga vjeroučiteljica Franciska Tomljanović. U nakladi 1500 komada list tiska Jadranska tiskara Senj. Božićni broj Svjetionika naslovnicom podsjeća na Godinu milosrđa u koju smo ušli a o čemu u uvodnom tekstu piše župnik Senja dr. Richard Pavlić kao i urednica Franciska Tomljanović.

Svjetionik donosi božićnu poruku gospićko-senjskog biskupa Mile Bogovića pod nazivom „Milosrdni Bog nas uči milosrđu“. Slijedi zatim teološko razmatranje dr. Pavlića o Božjem milosrđu prema buli pape Franje., dok župni vikar Senja Nikola Prša piše o sakramentu ispovijedi. Više suradnika Svjetionika razmišlja o otajstvu Božića dok Blaženka Ljubović predstavlja kronološki prvih 12 godina Svjetionika. Marica Štokić predstavlja budućeg hrvatskog blaženika Ivana Bonifacija Pavletića a Davor Prpić bilježi hodočašće Majci Božjoj Remetskoj.
Nakon literarnih radova učenika nižih razreda Svjetionik predstavlja događanja u župi protekle godine. Ivan Prpić se podsjeća na 30. godišnjicu smrti mons. Josipa Frkovića a bilježi i hodočašće Senjana na papin pohod u Sarajevo. Blaženka Ljubović bilježi proslavu Gospe Snježne u Krivom Putu a don Anđelko Kaćunko prezentira župne aktivnost župe Vratnik. Na kraju se donosi župna statistika Senja, Krivog Puta i Senjske Drage kao i rasporedom liturgijskih slavlja u božićno vrijeme te raspored blagoslova obitelji.

Tags: Senj, Svjetionik