Cvjetnica u Senju

senj cvjetnica(Senj 20.3.2016.) - Procesiju i misu Cvjetnice uz blagoslov maslinovih grančica predvodio je tradicionalno u Senju Gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović uz koncelebraciju senjskog župnika dr. Richarda Pavlića. Svečanost je započela blagoslovom maslinovih grančica na temeljima franjevačke crkve sv. Franje u središtu grada pored bivšeg sjemeništa nakon čega je održana procesija do katedrale.

Pjevanje korizmenih napjeva predvodio je katedralni zbor sv. Cecilije predvođen Ivanom Prpićem, uz orguljsku pratnju Milana Dučića. Katedralni zbor sv. Ceccilije iz Senja ove godine slavi 81 godinu svog djelovanja. Muku Gospodinovu prema evanđelju Matejevom pjevao je Ivan Prpić kao evanđelista, Isusovu ulogu interpretirao je župnik dr. Richard Pavlić a ostale uloge članovi zbora i solisti. Biskup Bogović se u propovijedi pojasnio otajstvo Velikog tjedna kroz dvije strane Isusovog časa, onog kada je došao Juda kao i onog drugog kada je uskrsnuo čime je ispunio zadaću svog Oca za spasenje ljudi. U obredima Cvjetnice sudjelovalo je više stotina vjernika Senja.

Tags: cvjetnica, Senj