Slavlje Gospe Snježne u Krivom Putu

Nedelja, 5. 8. 2018.

"Na Krivom Putu sam pred 54 godine prvi puta kao svećenik i pročitao knjigu što je narod te preuzeo i prebrodio svoje prve svećeničke krize" - istaknuo je na početku biskup Bogović, te poručio duhovnu misao da trebamo Bogu zahvaljivati na kruhu i zapitati se čime smo to zaslužili. "Učimo se Bogu zahvaljivati na svim darovima kao što to čine vaši zemljaci Bunjevci u Vojvodini na svečanosti Dužijanci (dolazi od duga kojeg zahvaljujemo Bogu). Trebamo se pokajati i tražiti ispriku zbog naše poslovične nezahvalnosti. Danas posebno imamo razloga izraziti nacionalnu zahvalnost braniteljima koji su darovali svoj život da bi spasili druge živote. Hrvatska je jedno deblo koje ima puno grana i plodova od kojih su najvažniji branitelji. Tako da i mi imamo našu dužijancu prema domovini, ali i prema žrtvama iz drugih ratova. Mnogi od njih su kroz povijest pobacani poput smeća, nisu bili niti popisivani kao žrtve, a na nama je danas dužnost da ih popišemo i dostojno pokopamo. Za to bi bio dostojanstven križni put od Bleiburga do Crkve hrvatskih mučenika na Udbini gdje bi takve pokopali u Svehrvatskom grobu. Dug je to naše generacije" - zaključio je biskup Bogović.
Domaći župnik Richard Pavlić zahvalio je brojnim župljanima koji su pripomogli da se i ove godine dostojanstveno obilježi blagdan Gospe Snježne, a misi su nazočili gradonačelnik Senja Sanjin Rukavina, njegov zamjenik Jurica Tomljanović kao i predsjednik gradskog vijeća Željko Tomljanović. Misno slavlje započeo je procesijom od grobljanske kapele uz nošenje kipa Gospe Snježne kojoj se utiču Krivopučani i ostali hodočasnici.

krivi put misa