Zaređena dva brata

Drežnik Grad, 30. lipnja 2005. Veliki dan bio je jučer za Crkvu na Kordunu i Gospićko-senjskoj biskupiji. Braća Ivan i Nikola Hodak zaređeni su za prezbitera i đakona, što znači da je od uspostave najmlađe hrvatske biskupije u zadnjih pet godina to bilo četvrto svećeničko ređenje. Svečanost je održana u župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Drežnik Gradu u popodnevnim satima a uz biskupa Milu Bogovića nazočilo je tridesetak svećenika, sjemeništaraca i bogoslova iz Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije a nastupio je zbor mladih iz župe Viškovo iz Rijeke.

NovisvećenikIvanHodak.Prije nego što je polaganjem ruku uveo Ivana Hodaka u red prezbitera a mlađeg mu brata Nikolu u red đakona biskup Bogović im je poručio da uvijek gaje božanski pogled na svijet i čovjeka:»Uz božji, spasilački na svijet je čest i osuđivački pogled koji ljude uništava. Vi ste kao i Isusovi apostoli Petar i Pavao pozvani da spašavate ljude. Neka vam nikada ne nestane bistro oko da budete svjedoci spašavanja i boljeg pogleda na svijet, iako trebate i sami biti spremni da budete optuženi bez razloga,» poručio je budućem prezbiteru i đakonu biskup Bogović. Nakon misnog slavlja probranih riječima o braći Hodak se obratio bivši župnik Drežnik Grada i umirovljeni svećenik Josip Bogović koji im je vjenčao roditelje Josipa i Mariju kao i podijelio sve sakramente njima kao i braći Vladi i Mariju te sestri Josipi.đakonNikolaHodak. U ime općine Rakovica prezbitera i đakona Hodaka pozdravio je i nagradio načelnik općine Franjo Franjković istaknuvši da su Hrvati oduvijek težili dvojnom državljanstvu, nebeskom i zemaljskom.

Zvonko Ranogajec

Pretraživanje stranice