CVITOVIć: Proslava župnog patrona

(Cvitović, 6. 12. 2009. - M. P.) U župnoj crkvi sv. Nikole biskupa na njegovu svetkovinu 6. prosinca u 12 sati slavljena je sv. misa u kojoj su koncelebrirala četiri svećenika: mons. marjan Ožura, preč. Pero Bogut, župnik vlč. Antonio čutura, te dekan mons. Mile Pecić. Misu je predvodio i propovijedao dominikanac iz Splita fra Petar Galić. Ujedno je i  odgojitelj novaka pa je četvoricu uzeo na ovo, za njih, zanimljivo putovanje.

Ovaj redovnik u bijelom, asketskog izgleda, slaže riječi i uvodi narod u razumijevanje kršćanskog poslanja u ovom burnom vremenu. Samo da nam neprijatelj ne ukrade vjeru u Krista Uskrslog! Mnogi su u opasnosti. Njegovi novaci pomažu u čitanjima i pjevanju (Vlatko, Lovro, Dario, Ivan). Narod ove drage župe pjeva spontano i pučki. Ovo pjevanje, pomalo otegnuto, krije u sebi stoljetnu vjeru i nadu. Bože, koliko je generacija ovdje pjevalo ove napjeve! Mnogi su pristupili pričesti. Župnik vlč. Antonio čutura na kraju se malo raznježio i pohvalio dobrotu svojih vjernika koji su ga obasuli tolikim darovima ovih dana. Nakon mise narod se zadržao pred crkvom kratko. Sjevernjak pomalo prodire u kosti i ugodno je sjesti u topli dom.