Priznanje grada Slunja

Srijeda, 10. 8. 2005.

Kako je istaknuo gradonačelnik Slunja Ivan Bogović vlč. Josip Štefančić dobio je zahvalnicu grada Slunja za osobiti doprinos i osobni angažman u obnovi crkava sv. Nikole u Cvitoviću i sv. Jurja u Lađevcu kao i izgradnju mrtvane u Lađevcu. Odluku je donijelo gradsko vijeće. Inače, svećenik Josip Štefančić rodom iz Kosinja u Lici ove godine obilježava deset godina misništva a do sada je bio župni vikar u Ogulinu i Gospiću a nakon upravljanja župama Cvitovićem i Lađevcem odlukom biskupa Bogovića krajem kolovoza preuzima upravljanje župama Križpolje, Stajnica i Lipice u Otočkom dekanatu u Lici. Prije toga vlč. Štefančić će na blagdan sv. Roka obilježiti veliku obljetnicu u Cvitoviću, 100 godina od izgradnje župne crkve nizom duhovnim, sportskih i kulturnih događaja.

Zvonko Ranogajec