Biskup Bogović na Bogojavljenje u Slunju

Subota, 6. 1. 2018.

Danas je teže svjedočiti kršćanstvo, no što je veći mrak, naša je zvijezda vidljivija. U svakoj obitelji postoji osoba s najvećim moralnim autoritetom, koja je svjetlo za sve ukućane. Svaka baka ili djed mogu biti dobar putokaz, a često se pokazuje da prostodušni ljudi bolje shvaćaju Krista. Iznoseći paralele s današnjim kraljevima biskup Bogović je ukazao na kraljeve koji danas ne znaju koristiti svoje zlato, tamjan i smirnu. Problem nastaje ako izgubimo zvijezdu i prestanemo biti dar za druge, pogotovo ako smo na vlasti. Krenimo u Novu godinu sa svjetlom rođenim u štalici koje je osvjetljavalo put apostolima i svim kršćanima.
Nakon mise biskup je zaigrao sa župljanima kolo Janje moje kojim se tradicionalno završava božićno vrijeme u slunjskom kraju. Misu je liturgijskom glazbom pratio župni zbor uz orguljsku pratnju Branke Čuić.