Vojni biskup Jure Bogdan blagoslovio novu Postaju granične policije u Cetingradu

Srijeda, 7. 2. 2018.

Biskup Bogdan blagoslovio je novi objekt koji zapošljava 164 osobe i koji se nalazi na mjestu gdje je najtanja veza između unutarnjih i vanjskih granica Europske unije, samo 55 km. Svečanosti je nazočio uz biskupova tajnika i mjesni župnik Cetingrada Stanko Smiljanić, umirovljeni svećenik iz Cetingrada mons. Marijan Ožura te župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić. Biskup Bogdan je uz obred blagoslova istaknuo simbolički značaj tog čina Božje milosti te ukazao na uzvišenost uloge policije u zaštiti domovine. Ministar Božinović je istakao važnost ovog objekta i uopće kontrolu granice na ovom prostoru koja bi uskoro trebala postati vanjska granica EU-a ili Šengenska, zbog čega Vlada ulažu u potrebiti opremu i pripremanje policajaca za odgovorne zadaće. Zgrada granične policije nalazi se inače odmah pored župnog stana župe Navještenja BDM u Cetingradu. Biskup Bogdan nazočio je kasnije s ministrima u Slunju gdje je nazočio otvaranju tvornice za proizvodnju peleta Š-PELET koju je i blagoslovio.