Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Naši hodočasnici u Fatimi na svečanosti 100 godina od ukazanja

fatima(Fatima, 1.10.2017.) - Danas je u Fatimi u svetištu Gospe Fatimske svečano obilježena 100. obljetnica fatimskog ukazanja. Veličanstvenu euharistiju pred (po mojoj procjeni) blizu 200 tisuća hodočasnika predvodio je biskup Leirije i Fatime, Antonio Marto u suslavlju preko 20 biskupa i više stotina svećenika sa svih kontinenata. Među njima se našlo i više stotina Hrvata, ponajprije hodočasnika iz Gospićko-senjske biskupije kao i hodočasnika iz Zagreba kao i katoličkih misija iz Švedske, Norveške, Njemačke kao i više pojedinačnih grupa  iz Kanade i SAD-a.

Hodočašće Gospićko-senjske biskupije u Fatimu

Padova, (IKA) – Više od stotinu hodočasnika Gospićko-senjske biskupije misom u kapucinskoj crkvi uz grob sv. Leopolda Bogdana Mandića u Padovi započelo je 8. listopada desetodnevno hodočašće u Fatimu povodom stote obljetnice fatimskog ukazanja. Misu je predslavio župnik Malog Lošinja i donedavni župnik i dekan ogulinski don Robert Zubović u suslavlju tajnika i kancelara biskupije preč. Mišela Grgurića i župnika Josipdola Petra Šporčića.

Sjednica Prezbiterskog vijeća

prezbitersko(Gospić, 3.10.2017.) (IKA) - Pod predsjedanjem gospićko-senjskoga biskupa Zdenka Križića u biskupskom ordinarijatu u Gospiću održana je 3. listopada prva sjednica Prezbiterskoga vijeća u novom sazivu. Nakon molitve Trećega časa, biskup Križić pozdravio je vijećnike, od kojih su većina predstavnici šest dekanata, a ostali su u to tijelo ušli po službi ili su od ordinarija imenovani. Mons. Križić najprije je podsjetio kako Zakonik kanonskoga prava (kan. 501, § 2) određuje da „novi dijecezanski biskup mora u roku godine dana pošto preuzme u posjed Biskupiju ponovno osnovati Prezbitersko vijeće" te je naveo kako Zakonik ističe da je Prezbitersko vijeće biskupovo savjetodavno tijelo, ali, naglasio je, za njega je to tijelo „nešto mnogo više, jer će mu u nekim situacijama njegova pomoć biti dragocjena".

Naši biskupi na dočeku relikvija sv. Leopolda u Rijeci

leopold b m 1(IKA) - Zvona crkava u gradu Rijeci u ponedjeljak 18. rujna u 16 sati zazvonila su u čast sv. Leopolda Bogdana Mandića čije neraspadnuto tijelo je stiglo u kapucinsku crkvu Gospe Lurdske na Žabici. Tijelo je u Rijeku iz Splita stiglo u pratnji provincijala fra Roberta Tadiella, rektora Svetišta u Padovi fra Giovannia Gusella Flaviana, gvardijana u Padovi fra Marca Putina, kancelara Biskupske kurije u Padovi don Luciana Barela, volontera „Croce Verde", kao i svećenika Kotorske biskupije i Kotoribe.

Biskup Križić pohodio župe Sveti Rok i Lovinac

Lovinac(Sveti Rok, 17.9.2017.) - Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je 17. rujna župu sv. Roka u Svetom Roku i župu sv. Mihovila u Lovincu. U obe župe biskup Križić se susreo s vjernicima i predvodio svete mise u koncelebraciji s mjesnim župnikom fra Tinom Labrovićem i biskupovim tajnikom vlč. Mišelom Grgurićem. Također, pod svetom misom u Lovincu, biskup je krstio malenu djevojčicu Kristu Anastaziju Skender.