Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Naši biskupi na dočeku relikvija sv. Leopolda u Rijeci

leopold b m 1(IKA) - Zvona crkava u gradu Rijeci u ponedjeljak 18. rujna u 16 sati zazvonila su u čast sv. Leopolda Bogdana Mandića čije neraspadnuto tijelo je stiglo u kapucinsku crkvu Gospe Lurdske na Žabici. Tijelo je u Rijeku iz Splita stiglo u pratnji provincijala fra Roberta Tadiella, rektora Svetišta u Padovi fra Giovannia Gusella Flaviana, gvardijana u Padovi fra Marca Putina, kancelara Biskupske kurije u Padovi don Luciana Barela, volontera „Croce Verde", kao i svećenika Kotorske biskupije i Kotoribe.

Biskup Križić pohodio župe Sveti Rok i Lovinac

Lovinac(Sveti Rok, 17.9.2017.) - Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je 17. rujna župu sv. Roka u Svetom Roku i župu sv. Mihovila u Lovincu. U obe župe biskup Križić se susreo s vjernicima i predvodio svete mise u koncelebraciji s mjesnim župnikom fra Tinom Labrovićem i biskupovim tajnikom vlč. Mišelom Grgurićem. Također, pod svetom misom u Lovincu, biskup je krstio malenu djevojčicu Kristu Anastaziju Skender.

Nova imenovanja u Ordinarijatu

Grb GSBDekretima gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića izvršena su sljedeća razrješenja i imenovanja u Gospićko-senjskoj biskupiji:
- mons. mr. Tomislav Šporčić razriješen je službe generalnog vikara Gospićko-senjske biskupije (117/2017).
- mons. Marinko Miličević razriješen je službe biskupskog kancelara i imenovan je generalnim vikarom Gospićko-senjske biskupije. Također imenovan je duhovnim pomoćnikom u katedralnoj župi Navještenja BDM u Gospiću, te privremenim upraviteljem župe sv. Antuna Padovanskog u Ličkom Novom (115/2017).
- preč. Mišel Grgurić razriješen je službe župnog vikara u katedralnoj župi Navještenja BDM u Gospiću i imenovan je biskupskim kancelarom Gospićko-senjske biskupije, te će i dalje vršiti službu biskupovog tajnika (114/2017).

Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović ugostila biskupa Zdenka i biskupa Milu

gs kolinda i biskupi(Gospić, 4.9.2017.) - Predsjednica Republike Hrvatske gđa. Kolinda Grabar-Kitarović od 4. do 7. rujna premjestila je svoj Ured u grad Gospić, grad u kojem se nalazi sjedište Ličko-senjske županije i Gospićko-senjske biskupije. Tom prigodom Predsjednica RH, u svom privremenom Uredu u Gospiću, ugostila je gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića i gospićko-senjskog biskupa u miru mons. dr. Milu Bogovića, u pratnji je bio biskupov tajnik vlč. Mišel Grgurić.

Biskup Križić u Gračacu krstio šesto i sedmo dijete u obitelji Klarić

(Gračac, 27.8.2017.) - Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je 27. kolovoza župu sv. Jurja mučenika u Gračacu. Predvodeći misno slavlje, u prepunoj samostanskoj crkvi sv. Ivana Krstitelja, u koncelebraciji s mjesnim župnikom fra Tinom Labrovićem i biskupovim tajnikom vlč. Mišelom Grgurićem, biskup Križić krstio je Emu i Josipu, šesto i sedmo dijete u obitelji Tomislava i Tatjane Klarić.