Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Željka Markić o izazovima i perspektivama današnje obitelji

caritas skup 2(Lički Osik, 2.12.2017.) - U subotu 2. prosinca u pastoralnom centru župe sv. Josipa u Ličkom Osiku održan je redoviti godišnji susret svećenika i volontera župnih Caritasa Gospićko-senjske biskupije. Središnje predavanje na temu „Obitelj danas-izazovi i perspektive“ održala je liječnica, novinarka i poduzetnica“ Željka Markić. Susretu je uz gospićko-senjskog biskupa Zdenka Križića koji je na početku biranim riječima predstavio Željku Markić nazočilo preko 50 sudionika, svećenika i župnih volontera caritasa dok je pozdravne riječi na početku uputio ravnatelj Caritasa Luka Blažević.

Šibenske sestre franjevke posjetile našu Biskupiju i Biskupa

sestra franjevke(Udbina - Gospić, 18.11.2017.) - U petak 17. studenoga 2017. navršilo se 338 godina otkako je službenica Božja majka Klara Žižić u crkvi sv. Lovre obukla redovničko odijelo i položila redovničke zavjete ustanovivši Družbu sestara franjevki od Bezgrješne. Dan poslije, 18. studenoga, njezine su sestre obukle slojevitu odjeću i uputile se u snijegom prošaranu Liku obilježiti taj važni datum i proslaviti Dan Družbe.
Prvo odredište bilo je Svetište hrvatskih mučenika na Udbini. Sestre su u razgovoru ugodnom sa župnikom Josipom Šimatovićem upoznale povijesnu, društvenu i vjersku stvarnost Udbine. S. Zdravka Gverić, vrhovna poglavarica, zahvalila je župniku na gostoprimstvu i raspoloživosti da "u ozračju molitve, razmišljanja, zahvalnosti i zajedničkog druženja na nov način otkriju i dožive poruku Udbine". Po imenu se prisjetila svih sestara Družbe koje potječu s prostora ove biskupije.

Continue Reading

Biskupijski susret čitača u liturgiji: Mi kršćani smo u pobjedničkom timu

plitvice susret citaca u liturgiji 17(Plitvice, 18.11.2017.) - U pastoralnom centru Marije Majke Crkve na Mukinjama, Plitvice, održan je redoviti godišnji susret čitača u liturgiji Gospićko-senjske biskupije. Susret, inače 11. po redu započeo je molitvom Trećeg časa koji je predvodio generalni vikar Gospićko-senjske biskupije mr. Marinko Miličević. Središnju temu „Služba čitanja u očima vjernika“ održala je poznata hrvatska teatrologinja i profesorica Umjetničke akademije u Osijeku dr. Sanja Nikčević u nazočnosti preko 50 sudionika susreta iz svih dekanatskih središta kao i više svećenika.

Svećenička skupština u Gospiću

skupština 2017(Gospić, 3.11.2017.) - U biskupskom ordinarijatu u Gospiću u petak 3. studenoga održana je redovita jesenska skupština svećenika Gospićko-senjske biskupije. Radnom dijelu prethodila je molitva Srednjega časa. Nakon što je gospićko-senjski biskup Zdenko Križić pozdravio okupljene svećenike, kojima se pridružilo nekoliko laika zauzetih u obiteljskom pastoralu na razini biskupije, generalni vikar Marinko Miličević pozdravio je i predstavio gosta predavača franjevca Vatroslava Frkina, objasnivši zašto je upravo u Godini obitelji on pozvan za izlaganje o temi "Hodanje, brak i obiteljski život".