Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

IMENOVANJA, RAZRJEŠENJA I PREMJEŠTAJI SVEĆENIKA U GOSPIĆKO-SENJSKOJ BISKUPIJI - 2017.

Dekretima gospićko-senjskog biskupa mons. Zdenka Križića izvršena su sljedeća imenovanja, razrješenja i premještaji svećenika u Gospićko-senjskoj biskupiji:

-mons. Mile Čančar razriješen je službe župnika katedralne župe Navještenja BDM u Gospiću i službe dekana Gospićkog dekanata i imenovan je župnikom župe Sv. Jurja mučenika u Korenici i excurrendo župe Rođenja BDM u Buniću (85/2017).

-preč. Stjepan Zeba razriješen je službe župnika župe Sv. Jurja mučenika u Korenici i excurrendo župe Rođenja BDM u Buniću i službe dekana Udbinskog dekanata i imenovan je župnikom župe Sv. Antuna Padovanskog u Krasnu i upraviteljem excurrendo župe Gospe Karmelske u Kuterevu, te čuvarom Svetišta Gospe Krasnarske u Krasnu (86/2017).

-preč. Robert Zubović razriješen je službe župnika župe Sv. Križa u Ogulinu i službe dekana Ogulinskog dekanata, te se odlukom krčkog biskupa mons. dr. Ivice Petanjka vraća u Krčku biskupiju (87/2017).

-vlč. Josip Štefančić razriješen je službe župnika župe Uzvišenja Sv. Križa u Perušiću i excurrendo župe Sv. Nikole biskupa u Kaluđerovcu i imenovan je župnikom župe Sv. Križa u Ogulinu (88/2017).

-vlč. Mario Vazgeč razriješen je službe župnika župe Sv. Antuna Padovanskog u Krasnu i upravitelja excurrendo župe Gospe Karmelske u Kuterevu, te čuvara Svetišta Gospe Krasnarske u Krasnu i imenovan je župnikom katedralne župe Navještenja BDM u Gospiću (89/2017).

-mons. Marijan Ožura razriješen je dužnosti župnika župe Uznesenja BDM u Cetingradu i umirovljuje se (90/2017).

-vlč. Stanko Smiljanić razriješen je službe upravitelja župe Sv. Ilije u Sincu i excurrendo župa Sv. Mihovila u Ramljanima i Sv. Krunice u Čanku i imenovan je župnikom župe Uznesenja BDM u Cetingradu (91/2017).

-vlč. Andrija Kekić razriješen je službe upravitelja župe Sv. Jelene Križarice u Rakovici i imenovan je župnikom župe Sv. Ilije u Sincu i excurrendo župa Sv. Mihovila u Ramljanima i Sv. Krunice u Čanku (92/2017).

-don Goran Antunović, SDB, imenovan je upraviteljem župe Sv. Jelene Križarice u Rakovici (93/2017).

-vlč. Mile Šajfar razriješen je službe župnika župe Sv. Antuna Padovanskog u Drežnik Gradu i excurrendo župe Uzvišenja Sv. Križa u Vagancu i imenovan je župnikom župe Uzvišenja Sv. Križa u Perušiću i excurrendo župe Sv. Nikole biskupa u Kaluđerovcu (94/2017).

-vlč. Ivan Hodak razriješen je službe župnika u župama Sv. Antun Padovanski u G. Kosinju i Sv. Ivan Krstitelj u D. Kosinju (83/2017) i imenovan je župnikom župe Sv. Antuna Padovanskog u Drežnik Gradu i excurrendo župe Uzvišenja Sv. Križa u Vagancu (95/2017).

-vlč. Pero Jurčević, mladomisnik, imenovan je župnikom u župama Sv. Antun Padovanski u G. Kosinju i Sv. Ivan Krstitelj u D. Kosinju (84/2017).

Tags: premještaji