Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Polaznici "Romske odgojne zajednice" na susretu s biskupom Križićem

pastoral roma B(Gospić, 6.7.2017.) - Polaznici ljetne škole iz Romske odgojne zajednice ovih dana, zajedno sa svojim voditeljima i animatorima, borave u Pastoralnom centru na Baškim Oštarijama. Povjerenik za pastoral Roma u Gospićko-senjskoj biskupiji, perušićki župnik vlč. Josip Štefančić, ove godine je domaćin i voditelj Romske odgojne zajednice (ROZ). Kroz niz predavanja, molitve i radionice ova ljetna škola je okupila 50-ak djece uzrasta od 8 do 14 godina, 10 voditelja i animatora među kojima su i tri svećenika. "Cilj ljetne škole je okupiti romsku djecu iz raznih dijelova Hrvatske kako bi ih se educiralo o značenju njihove kulture, vjere i vrijednostima koje u današnjem vremenu imaju različite etničke skupine" rekao je vlč. Josip Štefančić, povjerenik za pastoral Roma Gospićko-senjske biskupije.

Polaznici ljetne škole danas su bili u posjeti i razgledavanju grada Gospića. U 10 sati u katedrali Navještenja BDM pozdravio ih je gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić koji je okupljenoj zajednici Romske djece poručio kako uvijek treba surađivati s dragim Bogom. Moramo biti povezani s Bogom kroz molitvu. I kada sami živimo vjeru onda je prenosimo svojoj okolini. Biskupov tajnik vlč. Mišel Grgurić upoznao je okupljene s poviješću župe i Katedrale, a ime Romske odgojne zajednice biskupa je pozdravila s. Karolina Miljak, nacionalna ravnateljica za pastoral Roma, koja je također zahvalila biskupu Križiću na podršci koju je pokazao prema ovoj inicijativi.
Nakon posjeta Katedrali biskup je ugostio ROZ u parku ispred Ordinarijata gdje je nastavljeno ugodno druženje.

pastoral roma Cpastoral roma A

Tags: pastoral Roma, Romi