Ordinarijat Gospićko-senjske biskupije

Sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije

zbor savjetnika i dekana(Gospić, 28.1.2019.) - Pod predsjedanjem gospićko-senjskoga biskupa mons. Zdenka Križića održana je u ponedjeljak 28. siječnja u Gospiću sjednica Zbora savjetnika i dekana Gospićko-senjske biskupije. Članovi Zbora savjetnika i dekani s biskupom Križićem promišljali su o aktualnim temama biskupije kao i konkretnim planovima koje treba ostvariti. Dekani su biskupa izvijestili o protekloj pastoralnoj godini, ostvarenim planovima i stanju na župama i među klerom.

Dogovoreno je korizmeno hodočašće biskupije u Crkvu hrvatskih mučenika na Udbini. Također je bilo riječi o biskupijskom hodočašću bl. Alojziju Stepincu u zagrebačku prvostolnicu i Krašić, zahvalnom biskupijskom hodočašću 2020. godine o 20. obljetnici osnutka biskupije, radu s mladima i promicanju duhovnog poziva u Godini duhovnih zvanja kao i svećeničkom danu i hodočašću svećenika Riječke metropolije na grob mučenice i službenice Božje s. Žarke Ivasić, gospićku katedralu i Crkvu hrvatskih mučenika na Udbini.

Tags: dekan, savjetnik

Pretraživanje stranice