Arhiva starijih sadržaja

Najava: Molitva za žrtve Boričevca

U srijedu 27. srpnja u 13 sati tradicionalno će se služiti misa za sve žrtve Boričevca, župe koja je doživjela velika stradanja 1941. godine. Misa je kod obnovljene župne crkve Rođenja BDM. Misu će predslaviti uz mjesnog župnika vlč. Dinu Ručića ovogodišnji mladomisnik Gospićko-senjske biskupije Mišel Grgurić.

Brotnja, 22. srp. 16.

U srijedu 27. srpnja u mjestu Brotnja u općini Gračac održati će se molitva kod Dabine jame u kojoj su 27. srpnja 1941. godine „ustanici“ pobili 28 pripadnika šest obitelji Ivezić Molitvu i pogovor pogovor žrtvama će predvoditi vlč. Grgurić, ovogodišnji mladomisnik Gospićko-senjske biskupije u suslavlju župnika Borićevca vlč. Dine Rupčića.

IspisE-mail