Arhiva starijih sadržaja

Zagrebačko predstavljanje knjige „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini – od ideje do ostvarenja“

ZG plakat chmSredinom kolovoza izišla je iz tiska knjiga „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini – od ideje do ostvarenja“ koju su uredili dr. Ante Bežen i gospićko-senjski biskup u miru, mons. dr. Mile Bogović. Izdavači su Gospićko-senjska biskupija i Nacionalno svetište Crkve hrvatskih mučenika na Udbini. Knjiga ima 437 stranica i podijeljena je u 11 poglavlja. Sadrži podatke o izgradnji Crkve hrvatskih mučenika na Udbini i opis zbivanja tijekom njezine izgradnje, od početaka konkretizacije ideje 2002. godine sve do završetka izgradnje, odnosno postavljanja oltarnog reljefa „Slava hrvatskih mučenika na Udbini“ 2015. godine.

Rađanje i tijek izgradnje Crkve predočeni su tekstovima i fotografijama objavljenima u tiskanim glasilima (Vila Velebita, Hrvatska vjernost, Glasnik Gospićko-senjske biskupije, Fokus) koja su detaljno pratila proces izgradnje svetišta na Udbini. Knjiga „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini – od ideje do ostvarenja“, osim u dekanatskim sjedištima Gospićko-senjske biskupije, biti će predstavljena u Zagrebu, Sisku i Varaždinu. PREDSTAVLJANJE U ZAGREBU: u organizaciji Udruge Ličana „Vila Velebita“ i Gospićko-senjske biskupije, knjiga će biti predstavljena u četvrtak 3. studenog 2016. u 19 sati u dvorani Vijenac na Kaptolu. Knjigu će, uz autore mons. dr. Milu Bogovića i dr. Antu Bežena, predstaviti i kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup, Milan Bešlić, prof., recenzent i Ivan Mance, tehnički urednik. PREDSTAVLJANJE U VARAŽDINU: održati će se u subotu 5. studenoga 2016. u dvorani biskupijskog Pastoralnog centra, Zagrebačka 3. u 18:30 sati. PREDSTAVLJANJE U SISKU: u petak 4. studenoga 2016. u Dvorani svetog Ivana Pavla II., Trg bana Jelačića 9 u 19:30 sati. S radošću Vas očekujemo na predstavljanju ove vrijedne knjige „Crkva hrvatskih mučenika na Udbini – od ideje do ostvarenja“.

Tags: CHM, DHM

IspisE-mail