Križari prisegnuli na blagdan svog zaštitnika bl. Ivana Merza

og prisega krizara(Ogulin, 10.5.2015.) - U nedjelju 10. svibnja na blagdan bl. Ivana Merza a ujedno i Majčin dan na večernjoj misi u župnoj crkvi sv. Križa u Ogulinu svečano križarsko obećanje dalo je četvero novih križara u križarskom društvu Dragutin Kukalj iz Ogulina. Misu je predslavio župnik i dekan ogulinski preč. Robert Zubović a tijek prisege je održao izaslanik predsjednika Središnjeg križarskog vodstva Darija Burjana, Matej Masjan , referent za organizaciju pri SKV-u. Među brojnim vjernicima našlo se dosta nekadašnjih križara kao i roditelja današnjih križara.

Continue Reading

Sabor mladih Gospićko-senjske biskupije te svjedočenje sestara uršulinki i bogoslova dominikanaca

sab ml6(Karlobag, 25.4.2015.) - Gradić ispod Velebita obrubljen plavetnilom mora, primio je u subotu, 25. travnja 2015. u samostanu sv. Josipa veću skupinu mladih koja je oživjela ovo mirno mjesto. Ovdje je održan 45. sabor mladih Gospićko-senjske biskupije u organizaciji vlč. Josipa Šimatovića, povjerenika za mlade. Temu je svakako odredila sutrašnja nedjelja, Nedjelja Dobrog Pastira, nedjelja molitve za duhovna zvanja. Pozvane su sestre uršulinke Cecilija, Katarina i Damjana iz Varaždina i bogoslovi dominikanaca Domagoj, Anto, Marko, Gabrijel i Lovro koji su mladima svjedočili o svom duhovnom pozivu.

Korizmena duhovna obnova za mlade u Baškim Oštarijama

mladi-duhovne-vjBaške Oštarije, (IKA) - Povjerenstvo za pastoral mladih Gospićko-senjske biskupije u korizmenom vremenu organiziralo je od 20. do 22. veljače u Baškim Oštarijama duhovne vježbe za mlade na temu "Hod u dvoje u svjetlu evanđelja". Voditelji, predavači i misnici bili su svećenici: mons. Tomislav Rogić, mons. Marinko Mlakić, mons. Antun Sente i preč. Zoran Grgić. Zajedno s njima na Baškim Oštarijama boravili su i povjerenik Šibenske biskupije vlč. Gabrijel Jagerinec i povjerenik Gospićko-senjske biskupije vlč. Josip Šimatović.