Udbina

U Boričevcu proslavljen patron župe

boricevac mala gospaBoričevac/Donji Lapac-U Boričevcu 8.rujna svečano je proslavljen patron župe Mala Gospa.
Ove godine poklopilo se da je to i subota. Budući da je toga dana na Udbini bio i Dan Hrvatskih Mučenika sv.misa u Boričevcu slavljena je u poslijepodnevnim satima misu je predvodio Vlč.Pero Jurčević župnik Gornjeg i Donjeg Kosinja suslavili su Niko Čorić franjevac trećoredac i mjesni župnik Dino Rupćić đakonirao je trajni đakon Đuro Matić.

Continue Reading

Djeca su slika svojih roditelja

(Bunić, 9.9.2018. (IKA) – U drevnoj crkvi u Buniću u nedjelju 9. rujna svečanom misom proslavljena je Mala Gospa. Euharistijsko slavlje predvodio je župnik župa Lički Osik i Široke Kule i ravnatelj biskupijskog Caritasa preč. Luka Blažević. U koncelebraciji su bili domaći korenički župnik mons. Mile Čančar i kancelar biskupije preč. Mišel Grgurić.

Biskup Milovan na proslavi Velike Gospe na Zavalju

zavaljeVG4(Zavalje, 15.8.2018.) - Umirovljeni porečki i pulski biskup Ivan Milovan predvodio je slavlje blagdana Velike Gospe u župi Zavalje, jedinoj župi Gospićko-senjske biskupije koja se nalazi izvan državnih granica RH, u susjednoj Bosni i Hercegovini. Koncelebrirao je mjesni župnik Zavalja, kao i Donjeg Lapca i Boričevca Dino Rupčić i župnika Bihaća fra Bone Tomića a župna crkva sv. Franje Asiškog bila je prepuna domaćih vjernika i hodočasnika iz Bihaća i susjednih naselja. Liturgijskim pjevanjem a kapela pod vodstvom Dragice Keča, misu je animirao KUD Plješivica i domaće žene.

Uoči Velike Gospe Biskup Ivan Milovan u Donjem Lapcu

Donji LapacDonji Lapac-Umirovljeni porečko- pulski biskup Ivan Milovan predslavio je blagdan Velike Gospe 15.kolovoza 2018. u župi Zavalje , a navečer 14. 8. 2018. misu bdijenja u župi Donji Lapac u crkvi posvećenoj Ivanu Pavlu II. Na misi u Zavalju suslavio je mjesni župnik Zavalja, kao i Donjeg Lapca i Boričevca Dino Rupčić i župnika Bihaća fra Bone Tomić.

Na misi u Donjem Lapcu 14. kolovoza 2018. na misi bdijenja u 19,00 sati biskup Ivan Milovan je dobio na dar od župljana sliku zaštitnika župe u Donjem Lapcu svetog Ivana Pavla II. i tradicionalni vezeni "Sutješki križ".

Misa za žrtve Boričevca

boricevac a(Boričevac, 27.7.2018.) - U petak 27. srpnja u Boričevcu, mjestu simbolu stradanja Hrvata u 2. svjetskom ratu, služena je u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije sv. misa za žrtve Boričevca, posebno za one iz roda Ivezića. Misu je predvodio župnik i dekan slunjski mons. Mile Pecić u koncelebraciji mjesnog župnika Boričevca, Donjeg Lapca i Zavalja Dina Rupčića i župnika Korenice mons. Mile Čančara. Uz nekoliko stotina hodočasnika i vjernika misu su uzveličani predstavnici udruge Hrvatskog domobrana iz više hrvatskih gradova, ostalih udruga proisteklih iz Domovinskog rata, kao i političkih stranaka i predstavnici najviših državnih institucija. Liturgijskom glazbom misu je uzveličao župni zbor župe sv. Roka VIS Svjetlo pod vodstvom Ružice Miletić.

Continue Reading

Biskup Bogović u Udbini na blagdan sv. Jakova, zaštitnika drevne Krbavske biskupije

udb sv jakov sat povijesti(Udbina, 25.7.2018.) - Gospićko-senjski biskup u miru mons. Mile Bogović predvodio je danas na Udbini u Crkvi hrvatskih mučenika misu na blagdan zaštitnika drevne krbavske biskupije, sv. Jakova mučenika. Koncelebrirali su čuvar svetišta preč. Josip Šimatović, u ime kanonika Senjskog kaptola prepozit mons. Mile Čančar i vojni kapelan iz Slunja don Milenko Majić.

Pretraživanje stranice