Udbina

Biskup Bogović na blagdanu Svete obitelji na Udbini

udbina bsikup bogovic i sveta obitelj(Udbina, 31.12.2017.) - Gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović predslavio je u nedjelju 31. prosinca misno slavlje na Blagdan Svete obitelji i Dan iseljenika. Na misi u Crkvi hrvatskih mučenika suslavio je čuvar svetišta i župnik Udbine vlč. Josip Šimatović. Time je nastavljena tradicija da bilo gospićko-senjski biskup Zdenko Križić ili biskup u miru Mile Bogović pohode sva dekanatska središta u Gospićko-senjskoj biskupiji. Misu je liturgijskom glazbom uzveličao zbor uz orguljsku pratnju Katice Dragičević.

Biskup Bogović je u svom obraćanju istaknuo na značaj svete nazaretske obitelji kao ponajboljeg primjera nama kršćanima u svom zemaljskom životu. Isto je tako izrazio potrebu da zahvaljujemo dragom Bogu za sva dobročinstva kojima nas je obdario u protekloj godini. Nakon mise biskup i čuvar svetišta nastavili su druženje uz čestitanje u pastoralnom centru svetišta.

Tags: Udbina, Sveta obitelj

Pretraživanje stranice