Udbina

U Boričevcu proslavljen patron župe

boricevac mala gospaBoričevac/Donji Lapac-U Boričevcu 8.rujna svečano je proslavljen patron župe Mala Gospa.
Ove godine poklopilo se da je to i subota. Budući da je toga dana na Udbini bio i Dan Hrvatskih Mučenika sv.misa u Boričevcu slavljena je u poslijepodnevnim satima misu je predvodio Vlč.Pero Jurčević župnik Gornjeg i Donjeg Kosinja suslavili su Niko Čorić franjevac trećoredac i mjesni župnik Dino Rupćić đakonirao je trajni đakon Đuro Matić.

Propovjednik Jurćević istaknuo je u prigodnoj homiliji da je Marija bezgrešno zaćeta i bezgrešno zaćela te okupljene vjernike pozvao da Marijinu poniznost nasljedujemo u zgodnim i nezgodnim prilikama našeg vjerničkog života.Na misi su nazočili potomci Boričevljana na čelu sa presjednikom udruge Boričevljana gospodinom Markom Pavelicem također na misi su nazocili vjernici iz Donjeg Lapca, Srba, zavalja, Bihaća i drugih župa nase biskupije na kraju mise nastavljeno je druženje u Lovačkom domu u Boričevcu.

Pretraživanje stranice