Gospić

Održana tribina: "40 dana za život"

gs tribina za zivot4(Gospić, 15.2.2018.) - U četvrtak, 15. veljače 2018., na poziv vlč. Marinka Miličevića, generalnog vikara gospićko-senjske biskupije, te Tomislava Jurića, člana Inicijative 40 dana za život - Split, u Gospiću je održana prva tribina vezana uz Inicijativu 40 dana za život. Gosti predavači na ovoj tribini bili su Petra Milković, nacionalna voditeljica kampanje te Filip Đekić, član zagrebačkog tima Inicijative.

Continue Reading

Dan bolesnika u gospićkoj bolnici

gs dan bolesnika2(Gospić, 13.2.2018.) - Opću bolnicu u Gospiću pohodio je 13. veljače 2018. gospićko-senjski biskup Zdenko Križić povodom Svjetskog dana bolesnika. Prije mise biskup se susreo s ravnateljicom Opće bolnice mr. sc. Sandrom Čubelić, dr. med., koja je biskupa upoznala s radom bolnice, dosadašnjim djelovanjem kao i s budućim planovima i projektima unapređenja pružanja što kvalitetnije skrbi bolesnicima. Zatim je biskup u pratnji ravnateljice i medicinskog osoblja, obišao odjel interne medicine gdje se susreo s bolesnicima kojima je dao riječ ohrabrenja u nošenju s tjelesnim patnjama.

Continue Reading

Inicijativa „40 dana za život“

TRIBINA ANGELUSInicijativa „40 dana za život“ je ekumenska molitvena pro-life inicijativa za život, a posredno i inicijativa za zaustavljanje abortusa. Na svjetskoj razini u njoj je do sada službeno sudjelovalo 725 000 ljudi svih kršćanskih denominacija u 675 gradova u 40 zemalja na svijetu. U Hrvatskoj je pokrenuta prije tri godine, a već u njoj „službeno“ sudjeluje preko 8 000 ljudi u 26 hrvatskih gradova.

Polnoćka u gospićkoj katedrali

gs polnoćka 1(Gospić, Božić 2017.) - U katedrali Navještenja BDM u 23,00 sata misom polnoćkom koju je predvodio je mons.dr. Mile Bogović, biskup u miru, u koncelebraciji sa župnikom preč. Mariom Vazgečem započeo je Božić.

Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličao je katedralni zbor sv Cecilije pod ravnanjem Franje Puškarića.

Poslije misnoga slavlja uslijedilo je međusobno čestitanje, a vjernici su su ispred Katedrale po pučkom običaju otplesali ličko kolo, a potom nastavili druženje u župnoj dvorani.

Mala Gospa u Buniću

bunic 1(Bunić, 8.9.2017.) - Blagdan rođenja BDM svečano je proslavljen u župi Bunić, koja ovaj dan slavi kao svoj patron. Svečano misno slavlje predvodio je vlč. Mišel Grgurić, novoimenovani kancelar Gospićko-senjske biskupije i tajnik biskupa Križića, u koncelebraciji s župnikom Korenice i Bunića mons. Milom Čančarom i preč. Lukom Blaževićem, župnikom Ličkog Osika.

Imendan biskupa mons. Zdenka Križića

(Gospić, 23.8.2017.) - Gospićo-senjski biskup mons. Zdenko Križić ne može sakriti svoj imendan. U kalendaru se danas nalazi i ime Zdenko. Brojni prijatelji i svećenici željeli su mu čestitati imendan. To su mogli učinili danas u Ličkom Osiku u župskoj dvorani. Nakon okupljanja gosti su se spontano družili, pozdravljali i upoznavali. U 13 sati počelo je druženje za stolom. Uz biskupa slavljenika je i biskup u miru mons. Mile Bogović, o. Jakov Mamić, generalni vikar Vojnog ordinarijata, generalni vikar mons. Šporčić, svećenici iz biskupije, časne sestre karmelićanke i iz Družbe Srca Isusova, redovnici-karmelićani iz čije zajednice dolazi biskup Križić. Čestitku biskupu izrekli su biskup u miru mons. Mile Bogović, generalni vikari Šporčić i Mamić. O. Mamić je rekao da je njihova karmelićanska zajednica rasadište ljudi koji obnašaju odgovorne službe u crkvu. Jedan od njih je i biskup Križić. Biskupov imendan je povod da se svećenici druže i izmijene informacije, iskustva ili jednostavno da budu zajedno.

Pretraživanje stranice