Gospić

Biskup Križić predvodio misu za Dan Ličko-senjske županije

gs dan ls zupanije b(Gospić, 22.5.2018.) - Ove godine slavlje Dana Ličko-senjske županija počelo je dan ranije, tj. 22. svibnja, svečanom svetom misom koju je za čelnike i stanovnike Županije, u gospićkoj Katedrali predvodio gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić u zajedništvu s tajnikom i kancelarom biskupije preč. Mišelom Grgurićem, ravnateljem Caritasa preč. Lukom Blaževićem i župnikom preč. Mariom Vazgečem. Svetu misu pjevanjem je uzveličao katedralni zbor pod vodstvom Franje Puškarića.

Continue Reading

Biskupova poruka obiteljima na susretu Gospićkog dekanata

gs dan obitelji(Gospić, 8.5.2018.) - U utorak, 8. svibnja 2018. u dvorani Caritasa u Gospiću s početkom u 20 sati na susretu obitelji Gospićkog dekanata okupilo se pedesetak bračnih parova, svećenici dekanata preč. Nikola Turkalj, ekonom, preč. Luka Blažević, ravnatelj Caritasa i župnik Ličkog Osika, preč. Mario Vazgeč, župnik Gospića i preč. Mišel Grgurić, kancelar i biskupov tajnik. Na početku je mons. Marinko Miličević, dekan gospićki i generalni vikar biskupije pozdravio mons. Zdenka Križića gospićko-senjskog biskupa koji je održao aktualno predavanje o ulozi roditelja u odgoju djece u vjeri, kao i sve prisutne.

U Gospiću predstavljena knjiga biskupa Bogovića o pravoslavlju u Hrvatskoj

gs BogovicSPC Predstavljanje(Gospić, 26.4.2018.)-(IKA) - Nova knjiga umirovljenoga gospićko-senjskog biskupa i crkvenog povjesničara dr. Mile Bogovića „Srpsko pravoslavlje i svetosavlje u Hrvatskoj u prošlosti i sadašnjosti" predstavljena je 26. travnja u kino-dvorani „Korzo" u Gospiću. Sadržajan program - pred osamdesetak nazočnih, među kojima su bili također gospićko-senjski ordinarij mons. Zdenko Križić, kancelar biskupije vlč. Mišel Grgurić, ekonom vlč. Nikola Turkalj, otočki dekan i župnik mons. Tomislav Šporčić te kompoljski župnik don Anđelko Kaćunko, a u ime Grada zamjenica gradonačelnika Kristina Prša - vodio je Franje Puškarić, vjeroučitelj i publicist, a suorganizatori su bili Matica hrvatska – ogranak Gospić i zagrebačka nakladnička kuća Alfa, koja je objavila knjigu.

"24 sata za Gospodina"

gs 24 sata 2 za Gospodina(Gospić, 9.-10. ožujka 2018.) - Inicijativu "24 sata za Gospodina" papa Franjo je odredio da se u svim biskupijama održi u petak i subotu prije četvrte korizmene nedjelje, to jest 9. i 10. ožujka 2018. godine. Tako je molitvena inicijativa „24 sata za Gospodina“ održana u gospićkoj katedrali Navještenja BDM. Klanjanje je započelo u petak 9. ožujka nakon večernje svete mise u 18 sati, a završilo je 10. ožujka svečanim blagoslovom i svetom misom u 18 sati. Tijekom 24 sata u Katedrali su se izmjenjivali svećenici Gospićkog dekanata koji su vjernicima bili na raspolaganju za svetu ispovijed i duhovni razgovor.

Continue Reading

Održana tribina: "40 dana za život"

gs tribina za zivot4(Gospić, 15.2.2018.) - U četvrtak, 15. veljače 2018., na poziv vlč. Marinka Miličevića, generalnog vikara gospićko-senjske biskupije, te Tomislava Jurića, člana Inicijative 40 dana za život - Split, u Gospiću je održana prva tribina vezana uz Inicijativu 40 dana za život. Gosti predavači na ovoj tribini bili su Petra Milković, nacionalna voditeljica kampanje te Filip Đekić, član zagrebačkog tima Inicijative.

Continue Reading

Dan bolesnika u gospićkoj bolnici

gs dan bolesnika2(Gospić, 13.2.2018.) - Opću bolnicu u Gospiću pohodio je 13. veljače 2018. gospićko-senjski biskup Zdenko Križić povodom Svjetskog dana bolesnika. Prije mise biskup se susreo s ravnateljicom Opće bolnice mr. sc. Sandrom Čubelić, dr. med., koja je biskupa upoznala s radom bolnice, dosadašnjim djelovanjem kao i s budućim planovima i projektima unapređenja pružanja što kvalitetnije skrbi bolesnicima. Zatim je biskup u pratnji ravnateljice i medicinskog osoblja, obišao odjel interne medicine gdje se susreo s bolesnicima kojima je dao riječ ohrabrenja u nošenju s tjelesnim patnjama.

Pretraživanje stranice