Blagoslovljen novi oltarni kip u crkvi sv. Nikole

Utorak, 6. 12. 2016.

Nakon što je podsjetio na biografske detalje sveca koji je živio na razmeđu 3. i 4. stoljeća u Maloj Aziji biskup Križić je ukazao da je sv. Nikola od svojih roditelja, bogatih kršćana shvatio da život ima smisla samo ako ima ljubavi i dobrih djela. Polazeći devizom dajte i daće vam se, svu imovinu Nikola je dijelio siromašnima. Kada je bio izabran za biskupa, svjedočio je ne samo riječima već i djelima , zbog čega je utjecao na brojne kršćane svog i kasnijih vremena. Tako je postao zaštitnik djece, pomoraca, putnika i djevojaka. Središnja poruka današnjeg blagdana je ljubav prema Bogu i darežljivost. Jer, sretni su oni ljudi koji daruju i drugima pomažu. Biskup je izrazio na kraju nadu da će ova župa živnuti, iako danas ima samo 18 vjernika, a najmlađi i ma pedesetak godina, za što je jamstvo nedirnuta priroda kanjona rijeke Like i jezera Kruščica.
Uz domaće vjernike misi su nazočili brojni Kaluđerovčani koji su iz drugih gradova došli u svoj rodni kraj kao i načelnik općine Perušić Ivica Turić, dok je liturgijskom glazbom misu pratio dio župnog zbora iz Perušića uz orguljsku pratnju prof. Ivana Oreškovića.