Jubilarni 15. broj Kolišća

Srijeda, 23. 4. 2014.

Kolišće i u ovom broju po uhodanom principu donosi iscrpne informacije o životu župe kao i svih brojnih udruga u tri mjesna odbora, Zagorju, Desmericama i Ribarićima. Jubilarno Kolišće ima 52 stranice a na naslovnici dominira panorama Zagorja urbano okupljenog oko župne crkve sv. Jurja.
Nakon uvodnika prof. Gordane Bertović Kolišće predstavlja korizmenu poruku pape Franje, gospićko-senjskog biskupa Mile Bogovića kao i riječ ogulinskog dekanata vlč. Roberta Zubovića. Iz pera vjeroučitelja Franje Puškarića donosi se kronika župe za proteklu godinu dok predsjednik KUD-a Sv. Juraj donosi presjek zadnjih 15 godina godišnjaka Kolišće. Kolišće se sjeća i značajnih preminulih župljana a posebno bivšeg župnika vlč. Zdenka Skendera.
Zvonko Ranogajec piše o značaju škole u životu naroda, dok aktivnosti PŠ Zagorje Prve osnovne škole Ogulin, donosi voditeljica škole Dinka Mališ kao i brojni učenici. Svoju poruku putem Kolišća prenio je i karlovački župan Ivan Vučić nakon čega slijede aktivnosti mjesnih odbora. O Zagorju piše predsjednik MO Ivica Vuković, Desmerica Ivica Francetić i Ribarića Ivica Paušić. Slijedi i prikaz rada udruga KUD-a Sv. Juraj, DVD-a Zagorje, NK Mladosti, LU Srnjak i Klek-VII. Sekcije, Oldtimer kluba, HBZ-A Odsjek 2001. Frankopan iz Ogulina kao i HBZ-a u Americi.
Novi broj Kolišća predstavljen je u utorak 22. travnja u prostorijama KUD-a Sv. Juraj a predstavila ga je voditeljica PŠ Zagorje Dinka Mališ u nazočnosti karlovačkog župana Ivana Vučića, gradonačelnika Ogulina Jure Turkovića i dogradonačelnika Tone Radočaja.

zagorje-og-kolisce-ivan-vuciczagorje-og-kolisce-urednistvo