Saborčani proslavili patrona župe

Subota, 16. 5. 2015.

Govoreći o mučeniku ispovjedne tajne sv. Ivanu Nepomuku koga je češki kralj Vjenceslav zbog odrješitosti neizdavanja ispovjedne tajne bacio u rijeku Vltavu, vlč. Rupčić je istaknuo značaj poniznosti i dosljednosti svećeničkog poziva. Poruka je to prema odgovornosti za izgovorenu riječ ne samo svećenicima nego svima nama da bdijemo nad svojim riječima , jer zli jezici siju zlo i uništavaju međuljudske odnose . Ako ne zagovaraš Božju stvar, najbolje je šutjeti, zaključio je vlč. Rupčić te dosljednost očeva i majki usporedio i s kvalitetom svećenika i redovnika i redovnica u prenošenju Božje riječi. Na ovom svijetu smo putnici ka vječnom životu a ideal nam je biti svetima baš kao i žrtvama Saborskog u Domovinskom ratu kao i žrtvama Bleiburga koje danas komemoriramo na njihovu 70.-tu obljetnicu stradavanja, zaključio je propovjednik.
Misi su nazočili brojni domaći vjernici, Saborčani raseljeni diljem Hrvatske kao i čelnici više općina i gradova, gradonačelnik Ogulina Jure Turković, načelnik općine Plaški Pero Damjanović, Rakovice Franjo Franjković i Saborskog Marko Bičanić kao i župan Karlovačke županije Ivan Vučić.

saborsko2saborsko1saborsko bogoslovi hfp a