Proslava sv. Ane patrona župe Plaški

Srijeda, 26. 7. 2017.

Propovjednik je istaknuvši omiljenost roditelja BDM i njihovu obljubljenost u vjerničkom puku kao zaštitnika majki bez djece, udovica kao i ljudi treće životne dobi ukazao na kršćanska predanja o njima preuzetim iz apokrifnog spisa Jakovljevog protuevanđelja iz 2. stoljeća. Marijini roditelji su primjer potrebe poštivanja svoje baštine jer svijet ne počinje s nama , a tko ne cijeni svoje korijenje, nema iz čega izrastati. Sami sebe često ne prepoznajemo jer lako zanemarujemo vlastiti baštinu i odričemo se Božjih zakona, istaknuo je propovjednik. Nakon mise mnoštvo vjernika zadržalo se na druženju uz piće i slastice koje su pripremile domaće župljanke. Misi su nazočili načelnik općine Plaški Pero Damjanović i Josipdola Zlatko Mihaljević.

plaski sv ana 3plaski sv ana 2