Betlehemsko svjetlo stiglo do Ogulina i putuje u druge dijelove biskupije

og betelehemsko svjetlo u ogulinu(Ogulin, 17.12.2017.) - U nedjelju 17. prosinca po višegodišnjoj tradiciji članovi Izviđačkog odreda Frankopan iz Ogulina donijeli su Betlehemsko svjetlo iz zagrebačke katedrale u Ogulin u župu sv. Križa a time ujedno i u Gospićko-senjsku biskupiju. Svjetlo su donijeli u župnu crkvu sv. Križa iste večeri nakon što je svjetlo iz Betlehema doneseno u Beč, a nakon toga u Zagreb. Izviđači su donijeli svoje lampaše sa svjetlom na večernju misu u župnu crkvu sv. Križa u 18 sati koju je predslavio župnik Plaškog i Saborskog dr. fra Draženko Tomić u suslavlju župnika župe sv. Križa iz Ogulina Josipa Štefančića.

Betlehemsko svjetlo koje su noćas izviđači donijeli u našu crkvu i Gospićko-senjsku biskupiju, simbol je nade, mira i adventskog iščekivanja, poručio je župnik Štefančić. Predstavnici izviđača su poručili da se nadaju da betlehemsko svjetlo koje su donijeli iz zagrebačke katedrale u sve domove neće nikada ugasiti. Nakon toga svjetlo su podarili svim župljanima koji su ih odnijeli u svoje domove, a kasnije će biti prenijeto i u Gospić i ostala dekanatska središta.

og betelehemsko svjetlo u ogulinu B

Tags: Božić, betlehemsko svjetlo

Pretraživanje stranice