Sv. Stjepan prvi mučenik za Isusa

Utorak, 26. 12. 2017.

"U životu je važno ne prenagliti, jer samo takvi možemo stati pred Boga. Bog čovjeka u patnji ne ostavlja samoga, a Stjepan umire praštajući baš kao i njegov učitelj. Čovjek je po naravi osvetljiv, a za praštanje trebaju božanske snage koje ima onaj koji posjeduje Duha svetoga. Konačno, praštane prema bližnjemu preduvjet je da nam Bog oprosti."

Biskup je u večernjim satima pohodio Ogulin te predslavio svečanu misu u koncelebraciji više svećenika Ogulinskog dekanata na čelu s dekanom dr. Željkom Blagusom i župnikom Ogulina Josipom Štefančićem. Suslavili su župni vikar Herbert Berisha, župnik župe bl. A. Stepinca fra Petar Grubišić, župnik Generalskog Stola Ivica Tolla i tajnik i kancelat biskupa Mišel Grgurić. Između više stotine vjernika misi je nazočio i gradonačelnik Ogulina Dalibor Domitrović, dok je glazbom misu animirao veliki župni zbor uz orguljsku pratnju s. Pankracije Žižić.
og stjepanja2