U župi bl. A. Stepinca proslavljeno Stepinčevo

Subota, 10. 2. 2018.

Propovjednik vlč. Štefančić govoreći o velikom Alojziju Stepincu podsjetio je na njegov život i odrastanje u Krašiću, sudjelovanje u Prvom svjetskom ratu te početak studiranja agronomije, sa zaključkom odlaska i završetka studija teologije i filozofije te postankom 1931. godine dr. teologije i filozofije da bi 1934. postao tada najmlađi biskup na svijetu. Put Alojzija Stepinca je prispodoba o zrnu koje mora umrijeti da bi urodilo plodom. Alojzije Stepinac u svom je pastoralnom djelovanju osuđivao svaki ekstremizam, osuđivao svaku diskriminaciju koji je odbio odvojiti Katoličku crkvu u Hrvatskoj od Vatikana zbog čega je i bio osuđen od bivših komunističkih vlasti. Propagirao je dostojanstvo svakog čovjeka bez obzira na rasu, vjeru, i naciju uz pravo svakog na dostojanstvo. Svakom čovjeku treba osigurati osnovne stvari, stan, i hranu, zatim istinu i dobrotu te slobodu, pravdu i dostojanstvo. Nemojmo biti manje hrabri od naših prethodnika koji su bili suvremenici Alojzija Stepinca i neka nam njegova žrtva bude stalna ideja vodilja u našem vjerničkom životu, zaključio je propovjednik.