Proslava sv. Valentina - suzaštitnika u Josipdolu

Nedelja, 11. 2. 2018.

Crkva mu je zbog toga dala čast svetosti a svima nama on je danas putokaz kako biti vjeran Bogu, iako mu današnje konzumerističko društvo daje i neke druge konotacije. Propovjednik je pred skoru Korizmu poručio da smo svi ništavni a po Uskrsu postajemo vrijedni. Kako zamišljamo svoju okolinu i one oko nas. Samo uz pomoć Boga možemo pronaći mir te da nam malo treba da učinimo velike stvari. O nama samima ovisi da svoju okolinu i bližnje učinimo boljima, zaključio je propovjednik.
Misu je liturgijskom glazbom animirao župni zbor kao i zbor mladih pod vodstvom Ivanke Gašparović i uz orguljsku pratnju Marice Rendulić. Nakon mise vjernici su se održali u agapeu pred crkvom kojeg su upriličile domaćice Josipdola.