Biskup Bogović uoči Duhova u Ogulinu

og biskup bogovic i duhovi B(Ogulin, 19.5.2018.) - Gospićko-senjski biskup u miru Mile Bogović predslavio je uoči Duhova svečano misno slavlje u najvećoj župi gospićko-senjske biskupije, sv. Križa u Ogulinu u subotu 19. svibnja na kojoj je podijelio sakrament svete krizme. Suslavili su župnik župe sv. Križa Josip Štefančić i župni vikar vlč. Herbert Berisha te župnik župe bl. A. Stepinca fra Petar Grubišić. Glazbom je misno slavlje uzveličao zbor mladih Glas ljubavi pod vodstvom Karle Tripalo.

Uvijek biti povezan s Isusom, smisao je Pedesetnice ili Duhova kada su nakon silaska Duha Svetoga svi razumjeli Isusa Krista. Za to je ponajbolji primjer jedna naša obitelj u Irskoj. Iako nisu dobro vladali engleskim jezikom, prema drugima su se odnosili skromno i s poštivanjem pa su ih drugi također zbog toga prihvatiti s istim poštovanjem. To je snaga Duha svetoga koju vječno treba gajiti, a što više imamo teškoća u životu, to će naš rast biti veći i jači. S Božjim crtama preoblikujemo naše živote, dobrota, ljubav, praštanje, dobrohotnost je ono dominantno po čemu će nas drugi prepoznavati, zaključio je propovjednik biskup Bogović, nakon čega je podijelio sakrament svete potvrde za 60 krizmanika.

og biskup bogovic i duhovi cog biskup bogovic i duhovi

Tags: Ogulin, sveta potvrda, krizma

Pretraživanje stranice